Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 18 óra egy egyetemi félévben...

18 óra egy egyetemi félévben soknak számít?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból kérdezem, mindig olyan 15 órám szokott lenni egy félévben, szabadon választott tárgyak és tesi nélkül, és az egyetemista ismerőseim, akik más szakra járnak, mindig panaszkodnak ha 7 óránál több órájuk van, én meg ilyenkor csak nézek, hogy nektek csak annyi?

2020. szept. 1. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok, szerinten. Nekem eddig 12 óra volt a legtöbb (most ősszel 8 órám lesz + szakdolgozat), ha jól emlékszem. Mondjuk, én dolgozok is egyetem mellett, már az elejétől kezdve.


Nem férne bele nekem így a 18 óra sehogy se. Maximum akkor, ha fő állasú egyetemista lennék.

2020. szept. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
18 tárgy, vagy hogy érted ezt?
2020. szept. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, 18 tárgyra értem.
2020. szept. 1. 13:27
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon sok szerintem. Nekem ilyen 5-8 tárgyam van jellemzően egy félévben. Persze attól is függ hogy mennyiből van gyakorlat meg előadás is, meg hogy mennyire bejárósak. De el sem tudom képzelni hogy mondjuk 10-nél több vizsgát hogy csinálnék meg. Legalább nézd a jó oldalát, valamikor máskor meg kevesebb lesz.
2020. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Attól függ, mennyi kredit jár hozzá. Mert ha 5-6 kredites tárgyaid vannak (amik reál/tt szakokon gyakoriak), akkor nyilván nem fogsz tudni ennyit teljesíteni. Ha 1-2 kredites tárgyakkal vagy tele (mint sok bölcsész), akkor teljesíthető.
2020. szept. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekem 15 tárgyam van (ELTE gyógypedagógia)
2020. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Osztatlan tanárképzésről van szó amúgy, 2-3 kredites tárgyakról.
2020. szept. 1. 14:23
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is soknak hangzik, de tanári szakon nem ritka. Én anglisztikás vagyok és az angol tanárisok itt is sokat szoktam panaszkodni, hogy túl sok tárgyuk, túl sok kreditjük van egy félévben, minden ütközik mindennel stb. Nekem a legtöbb tárgyam az első évemben volt az alapozókkal, de akkor is max. 13 volt a legtöbb. Mióta bejöttek a szakirányok is, azóta pedig sokkal kevesebb tárgyam van mindig (6-7), mert a szakirányos tárgyaim mind 5 kreditesek. Mondjuk szerintem a nehézsége nem mindig a kredittől függ, csomó 5 kredites tárgyam van és mégis egy 2 kredites tárggyal szenvedtem a legtöbbet :D Inkább az lehet nehéz, hogy egyszerre annyi mindennel kell foglalkozni, rászánni az időt stb.
2020. szept. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanárin sok óra/tárgy van minden félévben, nekem most 15 lesz, de volt már több is.
2020. szept. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt már 20 tárgyam is tanárin, általában 15-16 tárgy volt félévente kivéve az utolsó félévet.
2020. szept. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!