Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Humán szakos pedagógusból...

Humán szakos pedagógusból marketinges? (Lent!)

Figyelt kérdés
Szeretnék pályát váltani, magyar szakos pedagógus vagyok. Mindig érdekelt a marketing, de jelenleg sajnos nincs rá pénzem, hogy elvégezzek egy felsőoktatási marketing szakot. Aki jártas marketing területen, milyen egyéb képzéseket tud javasolni (tanfolyam, szakirányú továbbképzés, hol érdemes elkezdeni állást keresni, stb.)? Merre érdemes elindulnom pedagógus háttérrel? Szeretném átképezni magamat, hogy versenyképes legyek, megbecsüljenek és olyan fizetést vigyek haza, amiből normálisan meg lehet élni. Nagyon örülök, hogyha a szakmabeliek ellátnak egy-két tanáccsal!

2020. szept. 1. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálkozz bekerülni egy cégbe HR vagy valamilyen irodai pozícióba. Ha valamilyen nyelvet is ismersz, az növeli az esélyeidet. Ha el tudod magad adni, jól kommunikálsz, külsőre is megnyerő vagy, akkor nőként van esélyed valamilyen emberi erőforrásokkal foglalkozó pozíciót elnyerni.


Ha bekerültél egy cégbe, onnantól kezdve már rajtad áll a továbblépés, akár a marketing irányba is. Egyrészt, lehet, hogy idővel magadtól felküzdöd magad, másrészt ha mégsem, akkor céges fizetésből már lesz pénzed egyetemi képzésre is (sőt, lehet, hogy még támogatja is a cég).


Szóval kerülőutat kell szerintem bejárnod, első körben arra törekedj, hogy jó fizetésért egy céges munkád legyen, ne konkrétan a marketing terület legyen a célod.


Elmagyarázom másképp. Neked szerintem három célod van:

1. El akarod hagyni a tanári pályát.

2. Versenyképes akarsz lenni, akit megbecsülnek, és a fizetésedből normálisan meg akarsz élni (ezt TE írtad).

3. Érdekel a marketing, ezzel akarsz foglalkozni.


Namost, az a helyzet, hogy a 3 célból jelenleg csak az első kettő a reálisan elérhető a számodra, és ezek közül is a prioritás az 1. célon van. A legfontosabb most neked az, hogy otthagyd a tanári pályát. Ezután jöhet a jobb fizetés (2.), amit hidd el, a tanári bérhez képest nem lesz olyan nehéz elérni, csak kerülj be egy cégbe valamilyen pozícióba. Majd csak ezután lehet reális cél az is, amit kifejezetten szeretnél csinálni, a merketing, hiszen ahhoz pénz kell, hogy képezd magad, de céges fizetésből már lesz. És még az is lehet, hogy egy HR-es munka is megtetszene, és nem is akarsz már abból váltani.

2020. szept. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál! Igazán jó volt olvasni! Megfogadom a tanácsodat! :)

2020. szept. 6. 11:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Örülök, ha segíthettem. Egyébként én is pályaelhagyó tanár vagyok, és sikerült váltanom, most sokkal jobban fizető állásom van.
2020. szept. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Milyen területre mentél át?
2020. szept. 7. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!