Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy is van ez a fizetéses...

Hogy is van ez a fizetéses dolog passzív félévben?

Figyelt kérdés

A tavalyi évben passziváltattam két félévemet mert átkerültem önköltségesre. Nos én eddig abban a hitben éltem, hogy így nem kell fizetnem hiszen nem vagyok aktív tanuló. Kaptam is 3 levelet, hogy a befizetési kötelezettségemet törölték a 2019/20-as évre. Idén viszont újra felvételiztem mivel két passzív félév után automatikusan megszűnik a jogviszonyom.

Felvettek és próbálom a státuszomat beállítani, de nem sikerül mert állítólag tartozásom van.


Új fizetési kötelezettségem van a 2020/21-es tanévre, holott még be se iratkoztam, nem nyilatkoztam arról, hogy aktív vagy passzív leszek. A tavalyi jogviszonyom meg Július 31-ével lejárt, tehát nem az előzőekről van szó. Szóval nem igazán értem, hogy most mi van.



2020. szept. 3. 07:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Az első hallgató jogviszony nem szűnik meg csak ha kiiratkozol, törlési kérelmet kell benyújtani.
2020. szept. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tehát az, hogy lejárt a jogviszonyom nem jelenti, hogy megszűnt?
2020. szept. 3. 08:05
 3/6 A kérdező kommentje:
második évem volt a tavalyi
2020. szept. 3. 08:06
 4/6 A kérdező kommentje:
illetve lett volna
2020. szept. 3. 08:09
 5/6 A kérdező kommentje:
De én idén ANA képzésre jelentkeztem és fel is vettek. Akkor most csináltam valami csomót a kettő között vagy mi van?
2020. szept. 3. 08:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy lejárt jogviszony. VAGY megszüntetésre kerül az egyetem által vagy te kéred a törlést. Ráadásul ez évben volt egy rendelet, hogy a tavaszi félév nem számít bele a max 2 egymásutáni passzívba. Szóval nekem az a javaslatom, hogy a leggyorsabb megoldas érdekében tedd passzívra 3.félévre az elsőn, mert most megteheted, így megszűnik a kotelezettseg. Iratkozz be a másodikra és ezutan kérd az első törlését. Mivel az első beiratkozás személyesen van meg is tudod beszelni a to.val kehet van egy még jobb ötletük.
2020. szept. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!