Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt kémia és emelt biosz...

Emelt kémia és emelt biosz érettségi túlélhető?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok. Emeltezek kémiából és bioszból, állatorvosira készülök. A probléma az, hogy 9.-ben nem volt bioszunk, ami még talán nem is akkora baj, viszont se 11.-be, se 12.-be nincsen kémia. A heti 2-2 faktok persze megvannak, de nem tudom, ez mennyire elég. Mindigis 5-ös voltam ezekből (vagy legalábbis azóta amióta fixen tudom már hogy állatorvosi a cél), és én úgy gondolom, hogy szorgalmasan is tudom tanulni, az eszem is talán megvan hozzá :D Meg persze szeretem is. Az összes tanár próbál elrettenteni minket, riogat boldog boldogtalan mindenkit, a jó kis gyomorgörcs már 9.-ik óta bennem van, amikor az emeltekre gondolok. Legfőképp a szóbeli a nagy mumus számomra, eléggé tartok tőle (meg amúgy az összes többi tantárgynál is ugyanígy), félek hogy leblokkolok, vagy elvesztem a fonalat és nem tudok újra belelendülni, stb... Szóval legfőképp olyanokat kérdeznék, akik már túlvannak emelt biosz emelt kémia érettségin. Tényleg nagyon vért kell izzadni hozzá, vagy túlélhető? Szerintetek külön tanár nélkül, ilyen kevés óraszámmal meg tudnám csinálni? Ha mégis járnék külön tanárhoz, melyik tárgyból érdemesebb? Kémiára gondoltam inkább, a számítások miatt, de nem tudom.

Léyszi azt is írjátok oda, hogy hány százalékos lett, és hova tanultatok tovább. Azokat is szívesen meghallgatnék akiknek nem sikerült, vagy sikerült, csak nem vették föl a kívánt egyetemre.



2020. szept. 3. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
9.-ben sok helyen nincs biosz, abszolút elég a tanagyagra három év. Ha jó a tanár akkor szerintem elég a heti két fakt is, de ha úgy érzed be kell biztosítanod magad akkor kereshetsz egy olyan valakit akinek vannak tételei, mert szintén ebből érettségizett vagy elkezdhetsz nézegetni érettségi feladatokat is. Van erre egy jó telefonos alkalmazás is (legalább is töriből biztos :D) de nyugi elég ez az óraszám. A másik dolog az, hogyha belegondolsz milyen kevesen jelentkeznek egyetemre ma már akkor több esélyed is lehet.
2020. szept. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen az alkalmazáson talász eddigi írásbeli emelt biológia érettségiket

2020. szept. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Cheeye13 válasza:
Ha jó tanáraid vannak, akkor ők fel tudnak rá készíteni. Ha nem érzed elegendőnek, menj el külön tanárhoz.
2020. szept. 13. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!