Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Bemennétek a kontakt órára vagy kihagynátok, ha egy 70 éves, beteg nagyszülővel(kel) élnétek együtt?

Figyelt kérdés

Levelezőre járok, a tárgyaim nagyobb része online lesz megtartva. Viszont van 3 olyan tárgyam, ahol igen kevesen lennénk (10 fő alatt szerintem) és az csakis jelenlétivel menne végig.

Nagyszülőkkel élek, felnőtt ember vagyok, és az egyik nagyszülő nemsokára kemoterápiát fog kezdeni. A másik egészséges! Szellemileg nincs bajuk.

Itt van ez a vírus.

Nem tudom, hogy mi a helyes megoldás ebben a szituban.

Köszönöm szépen a válaszotokat, kíváncsi vagyok a véleményetekre.



2020. szept. 10. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni tanrend irni kell a tanárnak/letezik dékáni kérelem is. Hagyd ki az órát nem éri meg. Első körben lehet az oktatóval beszelnék, lehet vele is meg tudod botolni.
2020. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ez jó ötlet, amit az első írt. ha mégsem jön össze, iszonyatosan lefertőtleníteném magamat minden hazaérkezés után/előtt
2020. szept. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Nem aggódnám túl, csak tényleg viselném a maszkot és fertőtlenítém a kezeim közvetlenül mielőtt haza megyek.
2020. szept. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hú, hát különböző válaszokat kaptam.

Valójában lenne kedvem bemenni... de ha netán mégis hazahozom azt a vírust, akkor meg életem végéig én leszek a hibás...Nagyon nagy dilemma ez nekem sajnos.

2020. szept. 10. 13:36
 5/9 A kérdező kommentje:
A tanárnak sem merek írni, tartok tőle, hogy ez miatt másképp fog engem értékelni..
2020. szept. 10. 13:36
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha bármelyik tanár lenne olyan f*sz, hogy nem érti meg, hogy egy idős, kemoterápiára járó, együtt élő családtag mellől nem mész be az órájára, akkor inkább passziváltass! De különben sem a tanároknál kell egyesével pitizni, a Tanulmányi Osztállyal vedd fel a kapcsolatot, nálunk nekik kell beadni az ilyen kérelmeket a 2. oktatási hét végéig, és az oktatási rektorhelyettes bírálja majd el. Sokat nyom a latba, ha csatolsz valami orvosi igazolást, legalább a beteg nagyszülőről. (Egyébként ha addig nem állnak át online-ra, én is ezt fogom tenni, de még kivárok.)
2020. szept. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19%

A vírus várhatóan még 4-5 évig velünk lesz, biztos hogy addig így akarsz élni ? Ffp2 vagy ffp3-as maszk és alapos fertőtlenítés.

Itt van példa hogyan kell csinálni: [link] és https://www.youtube.com/user/GabiNagy1/videos

2020. szept. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7: én ezt értem... de legyél a helyemben... ha neked az nagymamád vagy nagypapád lenne rákos, akkor is mennél mindenhova.. és utána mennél haza minden áldott nap hozzájuk? És ha ezek után, hiába teszel meg mindent.. kiderül, hogy elkapták a covidot, és belehal a rákos, akkor mit fogsz csinálni a lelkiismereteddel? És hogy fogsz mások szemébe nézni?
2020. szept. 10. 22:23
 9/9 anonim válasza:
én nem mennék be a kontakt órára. Amikor tesóm kemót kapott, fele annyi idős sem volt, mint a nagyid, de, sehova sem mentem (illetve nagy ritkán bevásárolni, de maszkban, otthon állandóan maszk volt rajtam, ha a közelében voltam), mert influenzajárvány volt , és egy kis megfázás is megölhette volna, már csak azért is, mert akkor csúszott volna a kezelése, és nagyon nem volt mindegy, hogy időben meg tudja-e kapni. Ha mégis a suli mellett döntesz, addig én albérletbe mennék, a helyedben, vagy valahova máshova, hogy ne veszélyeztessem.
2020. nov. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!