Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem gondolnak arra, hogy...

Nem gondolnak arra, hogy akárhogyan is csűrik a pluszpontokat, csak a ponthatár fog lejjebb menni, és nem a színvonal emelkedni?

Figyelt kérdés
Egyrészt nevetséges, hogy a felsőfokú +40 pont lesz, az emelt meg +50, hiszen előbbi sokkal nehezebb, mint az utóbbi. Másrészt meg a +50 pont sem hiszem, hogy elég motiváció lenne emeltet tenni, hiszen 95%-ot sokan könnyedén megcsinálnak középszinten ami 190 pont, viszont 70%-os emeltet már nagy részük képtelen lenne. Így még mindig a közép éri meg jobban.
2010. aug. 6. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a ponthatár nem fog lejjebb menni, vagy stagnál vagy még emelkedik jövőre is(ha a bejutási ponthatárra gondoltál)
2010. aug. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem az 50 pont se motivál, hogy emeltet tegyek, és ezzel csak az emelt szintű érettségi színvonalát fogják levinni, a középszintűé már amúgy is lent van. Nekem a jövő évi pontszámításnál 16 ponttal kevesebben lesz, pedig amikor tavaly ilyenkor elhatároztam, hogy a felsőfokúval és az okj-val lesz meg mind a nyolcvan pontom még nem tudtam, hogy ilyent találnak ki a jövő évre. A színvonalat kellene emelni szerintem!
2010. aug. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok, csak én most kezdem a 2 éves OKJ-t, de ugyan ebben a helyzetben leszek, mint te.


Csak arra akartam célozni a kérdéssel, hogy akárhogy variálhatnak, csinálhatnának akár 1000 pontos rendszert is, a lényeg, hogy van egy berögzült színvonal, ezért teljesen felesleges változtatni az egészen.

2010. aug. 6. 17:35
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked akkor rosszabb lesz, te már az 500 pontos rendszerben fogsz felvételizni:S
2010. aug. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
kérdező jövöre még 40 pont marad az emelt, és csak a többi pluszpont lesz kevesebb, pl a nyelvvizsga vagy az okj, 2010től fog változni az egész pontszámítás mert akkor 400+100as rendszer lesz, és akkor már tényleg 50 lesz az emelt, amugy engem se motivál ezzel hogy emeltet tegyek
2010. aug. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
2012re gondoltam hogy akkor lesz 500as rendszer csak elírtam
2010. aug. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szerintem az 500 pontos rendszer sem fog sok mindenkit arra biztatni, hogy 2 emeltet tegyen. Ha meg mégis, 2 emeltet faszán megírni nagyon nem egyszerű. És az 80%+ emelt és felsőfokú nyelvvizsga kombó sem menne annyira túl sok embernek. Ugyanúgy 2 közepet fognak tenni középfokú nyelvvizsgával.


Egyik megoldás talán a kötelező emelt lenne, de szerintem ez ugyanúgy lejjebb húzná a színvonalat. Főleg ha megnézzük, hogy a kb. 500 000 érettségiből 27 000 volt emelt. És asszem 140 000 állami támogatott hely van, ebben nem vagyok biztos.


A minőséget szerintem az államilag támogatott helyek drasztikus csökkentésével lehetne emelni, másképp nem hiszem.

2010. aug. 6. 17:47
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az már igaz, hogy felesleges a pontszámításban keresni a hibát, az csak egy szám tulajdonképpen, arányaiban nem változik semmi, akárhogy csavarják.

Azzal, hogy az emeltért több pont jár, biztos motiválni akarják a diákokat, viszont aki jó eredményt akart, az eddig is elég motivált volt már önmagában is, aki meg nem, azt ez nem fogja meghatni, szóval egyáltalán nem ezen múlik a szint. Talán a kötelező emelt segítene egy kicsit, de az is lehet, hogy csak rontana a helyzeten.

Az eredményhez vezető utat és annak a színvonalát kéne átgondolni és változtatni rajta, nem az értékelését. Szerintem.

2010. aug. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek nincs különösebb jelentősége, amíg nem csökkentik drasztikusan a felvehető emberek számát, úgy sem fog változni semmi, ha kötelező lesz az emelt, tegyük fel, eddig egy szakra felvettek 50 embert, ezután is felfognak, nem lesznek a jelentkezők okosabbak, se a színvonal magasabb.
2010. aug. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 lexi900926 válasza:

Kedves előttem írok!

Azért jár majd kevesebb pont a nyelvvizsgákért, mert bár tény, hogy nehezebb, de mondjuk egy orvosin fontosabb talán a biosz, mint az angol, vagy egy műszakin a matek. Az lenne igazságtalan, ha pusztán nyelvtudással kerülhetnél be egyetemre, olyan szakra, ahol más nehezebb tárgyakból kell megfelelni. Pontosan azért csökken drámaian az oktatás színvonala, mert már mindenre osztogatnak + pontokat. Itt nem a nyelvvizsgára gondolok. Támogatom, hogy egyetemre csak emelt szintű érettségivel lehessen bekerülni, mert aki egyetemre akar járni, az tudjon legalább egy tárgyból emelt szintet tenni és érjen el legalább 60%, vagy vezessék vissza a külön egyetemi felvételit, az sem lenne könnyebb. Én idén érettségiztem, és egyik sem volt egyszerű, töriből emelteztem és egyáltalán nem volt egy bonyolult dolog. Nem kell tőle félni, és mindenkit bíztatnék rá.

2010. aug. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!