Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem gondolnak arra, hogy...

Nem gondolnak arra, hogy akárhogyan is csűrik a pluszpontokat, csak a ponthatár fog lejjebb menni, és nem a színvonal emelkedni?

Figyelt kérdés
Egyrészt nevetséges, hogy a felsőfokú +40 pont lesz, az emelt meg +50, hiszen előbbi sokkal nehezebb, mint az utóbbi. Másrészt meg a +50 pont sem hiszem, hogy elég motiváció lenne emeltet tenni, hiszen 95%-ot sokan könnyedén megcsinálnak középszinten ami 190 pont, viszont 70%-os emeltet már nagy részük képtelen lenne. Így még mindig a közép éri meg jobban.
2010. aug. 6. 16:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ha bevezetik az 500pontos rendszert akkor úgy számoltam hogy 10pontal többet kapok :) De végülis ahogy csinálgattam az eddigi érettségi feladatokat, még a legrosszabb esetben is 370-pontom lesz, ami bőven elég nekem, mert a mostani ponthatár is az álmaim szakán 236pont. De én örülök neki, bár ha nem vezetik be, akkor is tennék emeltet. De szerintem se a ponthatárokkal kéne játszani, hanem szigorítani hogy kiket vesznek fel. Én nem adnék plusszt olyanoknak akik pusztán kisebbségiek vagy szültek egy gyereket. Minden iskolában kéne külön felvételinek lenni hogy kiszűrjék azokat akik nem oda valók.
2010. aug. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!