Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki kap a neve elé Doktori címet?

Ki kap a neve elé Doktori címet?

Figyelt kérdés
Tehát mindenki aki mesterképzésen végez az kap Doktor előnevet? Vagy phD-zni kell ehhez? Milyen szakokon van ilyen?
2020. szept. 14. 09:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%

PhD az ehy masfajta doktori cim.

Rendes doktorit pedig Orvosok es Jogaszok kapnak.

2020. szept. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Phd minden szakon van
2020. szept. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

A jogász, orvosok vagy fogorvos végzettséget szerez, vagy aki tudományos munkát folytatva ledoktorál é ezt kéri, de nem kötelező.

Az orvosok a diploma mellé rögtön "dr."-t kapnak, de ez nem tudományos fokozat, mert az a Ph.D.

Ha egy orvos vagy egy nem orvos tudományos munkát végez és ledoktorál, akkor lesz Gipsz Jakab, Ph.D., ami miatt Magyarországon a nevét a nem orvos is dr. Gipsz Jakab-ra változtathatja. Ekkor írja ki az ilyen orvos a névtáblájára, hogy dr. Gipsz Jakab PhD

Példa: [link]

Dr. Sáfrány Géza MD, PhD, MTA Doktora, Med. habil. Erre mondja a magyar köznyelv, hogy "elöl hátul doktor".

2020. szept. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Mesterképzés szinten csak az orvososok, fogorvosok és jogászok kapnak doktori címet. (Lehet kihagytam valamit)


Viszont aki PhD-zik bármely szakból, az mind megkapja.

2020. szept. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Orvos, jogász, fogorvos, állatorvos és gyógyszerész szakot végzettek kapnak doktori címet, illetve természetesen, aki pHd-t csinál. Ez utóbbi a tudományos fokozat.
2020. szept. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

Az orvos, állatorvos, fogorvos, gyógyszerész, jogász és az államigazgatási egyetemet végzettek un. foglalkozásdoktorit kapnak, ami miatt (Magyarországon) kitehetik a doktori címet a nevük elé (ki is szokták), de nem jogosultak a PhD címre.


Ennek már csak azért sincs jelentősége, mivel ahol szeretik használni a doktori címeket (például Németország) ott többnyire be van tiltva a foglalkozásdoktori cím (Németországban nem használhatod, ha nincs PhD-d); a többi helyen mint például Amerika még az orvosok se használnak ilyet (csak a nevük mögé írják, hogy MD vagy PhD).


Rendes doktorit a tudományos fokozatot szerzett azaz PhD-zett szakemberek kapnak. De a sors iróniája, hogy ők szinte soha nem használják a doktori címüket. Nekem a személyimben sincs benne.


A doktori címmel ripacskodás többnyira a foglalkozásdoktorok szokása.

2020. szept. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
8%
Aki doktorált.
2020. szept. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó pont ez az, hogy nem, mert a foglalkozásdoktorisok egy sima záróvizsgára / mesterdiplomára is doktori címet kapnak.
2020. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
9%

6-os, 1es vagyok, szerintem jol teszi aki a PhDvel nem doktorizik, mert az barki kutyafüleszalonna lehet, de orvosdoktor meg pl nem. Tipik: doktort, doktort! Haladoklik! Mentse meg!

- Én marketingből doktoráltam.

Storyk.

Szvl sztem jobb lenne ha orvos (es fogorvos) maximum allatorvos kapna dr. cimet, meg a jogasz sem olyat kapna. Amugy aki azert pontozott le mert nem irtam fog es allatorvost az koszi, mert en nem gondolnam annyira kulonallonak oket, hogy kulon irjam, ezert nem irtam. Orvos-orvos. Viszont ez a baj, h nem minden doktor orvos. Ugyhogy aki csak fingfütyi kutatásból le PhD-zett ne is villogjon orvosi cimmel szerintem.

2020. szept. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Mármint doktori címmel. *

Na ez a baj xd orvos-doktor.

2020. szept. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!