Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Töri érettségire hogyan...

Töri érettségire hogyan tudnék felkészülni, ha semennyire sem érdekel?

Figyelt kérdés
11.es vagyok,van egy kis idöm meg, de el kéne kezdenem most mert alig tudok valamit, mert borzasztó tanárom van. Az a baj hogy leülök a könyvhöz 1) nem érdekel 2) nem értem 3)sok 4) nem tudom egyszerűen megtanulni 5) nem tudok koncentrálni 6) összekeverem
2020. szept. 15. 20:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Hogyan csináljam?
2020. szept. 15. 20:50
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Írj belőle vázlz
2020. szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Vázlatot*
2020. szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De mindenböl? Az nem sok? És ha nem értem? De köszönöm a segítséget!
2020. szept. 15. 20:59
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél esetleg egy felkészítőkönyvet, van olyan is amiben a témákat "röviden" és tömören foglalja össze.

Illetve csinálj teszeteket, utána pedig nézd meg a megoldó kulcsot, azzal is lehet tanulni.

Esetleg nézz youtube-on videókat.

2020. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Youtube-on fent van az Érettségi című sorozat ami a tvben az m5-ös csatornán megy. Nagyon jól elmondja/elmagyarázza a Péter Dávid nevezetű tanár az egész tananyagot. Sok témát dolgoztak fel az elmúlt évek során és nem is annyira hosszúak a videók(átlagosan 20-30 perc közötti). Lehet, hogy érdemes lenne kipróbálnod ezt a módszert, mert tényleg tud hatásos lenni, ha oda figyelsz. (Én osztálytársaim ennek segítségével készültek az írásbelire és a szóbelire is)
2020. szept. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogyan írták vannak jó felkészítő könyvek érdemes beszerezni én anno vázlatot írtam mert nekem könnyebb volt úgy tanulni de ez egyén függő
2020. szept. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) félek hogy nem tudok koncentrálni a videó kozben
2020. szept. 18. 16:06
 9/9 anonim válasza:
Ha elég a kettes akkor nem kell semmit csinálnod. Logikával és az esszével ami nem sok témáról szólhat (max 10, asszem annyi volt tavaly amire számítottunk) simán megvan. Ha jobb jegy kell, határozd el magad vedd elő a könyvet és olvasd úgy mintha egy ponyvaregény lenne a kezedben. Szard le az évszámokat, ha valamit nem értesz ugord át, ne azon idegeskedj. Mikor már majdnem összeállna az adott történet akkor már érdekelni fog hogy mit nem értettél és megfejted ha már időt szántál rá. Legalább is nekem így volt. Ettől függetlenül 2-est írtam xd mert későn álltam neki és nem volt időm erre mert másik tantárggyal foglalkoztam. Sok sikert a továbbiakban :)
2020. szept. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!