Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet felkészülni a...

Hogyan lehet felkészülni a legjobban emelt kémia érettségire?

Figyelt kérdés
Elkezdtem készülni emelt érettségire kémiából és külön tanárhoz is járok, de nem igazán látom, hogyan fog ez sikerülni. Valaki aki már megcsinálta tudna segíteni pár tippel?

2020. júl. 12. 13:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Nyald végig oda-vissza az Ötösöm lesz kémiából könyveket és az összes emelt kémia feladatsort!!
2020. júl. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Petneki József ***** válasza:
100%

Szerintem kitartás kell hozzá, érdeklődés, és szorgalom. Ja, meg idő és nyugalom a rengeteg gyakorlásra.


Van akinek hamar fejébe szökik a tudás, van aki lassabb; nem biztos, hogy célravezető, ha a legjobb tanulóhoz hasonlítod magad, és elkezdesz stresszelni ezen.


Emellett segíthetnek a különböző tanulási módszerek: sokan azt mondják, hogy először azt kell megtanulnod, hogyan kell tanulni. Ez viszont egyénfüggő, neked kell kitapasztalnod, hogy mi a leginkább hatékony tanulási módszer nálad. Bár szerintem érettségi előtt ezekkel már tisztában vagy.


Természetesen az #-1es hozzászóló is jót mond, az emelt kémia érettségi feladatlapokat érettségi előtt nem árt megoldani. Minimum azt, de ha kész vagy vele, akkor egyéb feladatgyűjteményeket is használhatsz. A rengeteg gyakorlás segít, meg a rendszerszintű látásmód is.


Lehet, hogy többet is tudnánk segíteni, ha leírnád, miért érzed magad bizonytalannak. Nem megy a kémia valamely része? Vagy valami más probléma van?

2020. júl. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Bornemissza Klára ***** válasza:
100%
1. A tantervi követelmények alapján dolgozd ki a tananyagot. 2. Oldd meg az Ötösöm lesz kémiából feladatait! Először a kidolgozottat, s annak alapján azokat, amiknek csak az eredményeit ismered. 3. Az emelt szintű érettségi feladatokat rendszerezd témakörök szerint ( elektrokémia, redoxireakciók, ...),s oldd meg az összes feladatot! Ha jó a felkészítő segítséged is, menni fog!
2020. júl. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Most az elektrokémiai részt vesszük és alapjáraton értem, hogy mit miért kell csinálni, de mikor egy kicsit is nehezebb feladatot kapok vagy más tipusut akkor nem tudok vele mit kezdeni. Az Ötösöm leszben nincsenek igazán példák a gyakorlásához, a neten sem találtam sok segítséget. Valaki ebben tudna segíteni?

Járok külön tanárhoz is, aki nagyon jó, de egyedül is kell vele foglalkozzak mert abban a másfél órában ameddig ott vagyok nem tudom megérteni rendesen. És nagyon nagyon drága, szóval nem tudok több alkalommal járni.

2020. júl. 13. 18:04
 5/22 anonim ***** válasza:
Sikerülni fog az, hidd el! Nekem az anki segített, ez egy program ahol lehet tanulókártyákat csinálni. Beleírtam az összes fontos egyenletet amit kérdezhetnek, és rengeteget írogattam, rajzoltam a képleteket. Kérj a tanárodtól sok-sok házit, oldd meg az összes emelt, közép feladatot. Fontos tudni a kísérleteket is, fent vannak a neten. Nekem annak ellenére hogy sokat tanultam, nem sikerült olyan jól, mert nehezen ment a koncentrálás 4 órán keresztül. Fontos hogy figyelmesen olvasd el a szöveget. Esetleg még javasolnám hogy a vizsgán tarts egy 5 perc pihenőt mikor már úgy érzed nem bírod. Sokat tud segíteni.
2020. júl. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Valahogy szerintem meg is lehet egymással osztani a kártyákat, úgyhogy oda tudom adni őket ha gondolod.
2020. júl. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

#6

Engem érdekelnének a kártyáid!


- egy szintén emeltre készülő

2020. júl. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Jól van, küldjetek egy e-mail címet!
2020. júl. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
Sziasztok! Szintén emelt kémia-biológiára készülő vagyok/leszek. Viszont én még a könyvek beszerzésének fázisában vagyok, illetve a környékemen magántanárt vadászok, egyelőre sikertelenül. :( Én is nagyon hálás lennék a kártyákért! És mindenkinek nagyon sok sikert aki készül! :)
2020. júl. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

#9

Sok sikert neked is! Ha valamilyen jó könyvvel/forrással találkozol szívesen fogadjuk:D

2020. júl. 20. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!