Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet még belőlem orvos/gyógys...

Lehet még belőlem orvos/gyógyszerész vagy teljesen esélytelen a dolog?

Figyelt kérdés
2017-ben érettségiztem és teljesen más területen tanultam tovább. Így nincsen sem kémia/fizika, sem biológia érettségim és a gimi óta egyáltalán nem is foglalkoztam ezekkel a tárgyakkal. Akkor mentek, mindegyikből ötös voltam, viszont csak középszinten tanultam őket és már az sem most volt. Szóval mindenképpen szükségem lenne két emelt érettségire, de ezekre már önállóan kellene felkészülnöm és nem tudom, hogy egyáltalán érdemes-e ebben gondolkoznom, ha a realitásoknál maradunk. A képzés idejével, a tandíjjal stb. tisztában vagyok és ez nem is jelentene problémát, csak az kérdéses, hogy van-e egyáltalán esélyem bekerülni. Mit gondoltok? Esetleg van valakinek ilyen tapasztalata?
2020. szept. 17. 09:22
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy újra kellene kezdenem és az nem 2 perc lenne. Viszont szerintem ez a választott képzéstől függetlenül így lenne, ha mást szeretnék tanulni. Abban biztos vagyok, hogy a jelenlegi végzettségemmel egyáltalán nem szeretnék elhelyezkedni és el szeretnék végezni valamilyen más képzést. Ha az egy építészmérnök, egy tanári, egy ápoló szak vagy bármi más, akkor tulajdonképpen ugyanúgy kellene kezdenem és érettségizni és tanulni még éveken keresztül. Ezzel a részével semmi probléma nincsen, sem idő, sem anyagiak szempontjából.
2020. szept. 17. 10:16
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont, ha ilyen elszánt vagy, miért olyan bizonytalan a feltett kérdésed?
2020. szept. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Igaza van a 12-esnek

"Ezzel a részével semmi probléma nincsen, sem idő, sem anyagiak szempontjából."

Akkor mi a kérdés? Vagy csak nem vagy biztos,bizonytalan vagy?

2020. szept. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Azért vagyok bizonytalan, mert még soha korábban nem voltam ilyen helyzetben, nincsen ezzel tapasztalatom és emiatt nem érzem, hogy hol van a határ a célok és a realitások között.
2020. szept. 17. 10:45
 15/20 A kérdező kommentje:
Azt a mondatot magára a képzésre értettem, hogy számomra nem jelent problémát, ha még évekig tanulnom kell, később tudok csak elhelyezkedni a szakmában, addig nem lesz saját bevételem stb., szóval maga az idő és a pénz nem jelent akadályt.
2020. szept. 17. 10:47
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hogy ha elhívatott vagy,nem jelent problámát se az idő,se a pénz,akkor nincs akadály.

Annyi,hogy a biológiát és a kémiát nagyon tanuld,mert az orvosihoz nagyon KELL a biológia és a kémia emelt szintű érettségi.

Ha az érettségi sem tántorít el,akkor hajrá!

2020. szept. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ha az anyagiak nem jelentenek problémát, akkor abszolút lehetséges, de sok kitartásra lesz szükség. 10 év orvosi munka után kezdtem a másoddiplomát matek szakon, nyilván sokat felejtettem én is a gimi óta, és erőfeszítésbe került belejönni. Szerintem megérte.
2020. szept. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem manapság orvosnak menni nem igazán éri meg, nem fizet annyira jól és rengeteg tanulással és önfeláldozással jár. Gyógyszerész szintén mocskos nehéz, és az elhelyezkedés pedig eléggé szűk.
2020. szept. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Én gyógyszerésznek tanulok. 0 kémiával és közép biosszal indultam neki a "nagy kaland"-nak. Kémiából az ötösöm leszből készültem a legelejétől kezdtem megoldani, semmit nem tudtam. Kémia nagy szorgalommal végül 80 lett, biosz 80+. Az egyetem nagyon nehéz, nagyon sok lemondással jár, de a munka, maga a hivatás nagyon szép, s ez mindenért kárpótol hajt:)
2020. szept. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Szia, hasonló helyzetben vagyok, de mégsem (emelt biológia érettségit tervezek tenni és biológia alapképzésre jelentkeznék).

Szerintem, ha tényleg érdekel az orvostudomány vagy a gyógyszerészség, akkor vágj bele. Mindent meg lehet tanulni, most inkább menjen el ezzel x év, minthogy olyan területen dolgozz, amit egyáltalán nem élvezel és nem is érdekel.

Sok sikert kívánok a felkészüléshez, biztosan menni fog!

2020. okt. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!