Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek meddig lesz suli?

Szerintetek meddig lesz suli?

Figyelt kérdés
Szerintetek lesz újra online suli? És ha lesz akkor szerintetek mikor? Szerintem 1 hónapon belül ismét átállunk a digitális oktatásra.

2020. szept. 19. 18:31
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
87%

9-es vagyok, én már nem vagyok diák mint ahogy szerintem sok más válaszadó sem ez alatt a kérdés alatt :D

Csak kérdezte a kérdező aztán gondoltam válaszolok rá.

Szerintem amúgy a diákok jelentős többsége nem ok nélkül örülnének neki ha digitális oktatás lenne. Nyilván van akinél jól működött. Unokahúgom végzős és ő nála például ez nagyon jól jött. Tavaly amíg iskola volt mind lelkileg, mind fizikailag nagyon le volt fáradva, kelt reggel 5-kor,hogy beérjen suliba majd este 5-re hazaért, utána annyi ideje maradt szerencsétlennek, hogy egyen meg tanuljon. Mikor tavasszal bejött az átállás, sokkal energikusabb volt és hatékonyabban tudott készülni az órákra, volt ideje normálisan étkezni és volt ideje napi 8 óra alvásra amellett, hogy még a szórakozás is belefért neki.


Azért jó, hogy mi is kelünk, meg dolgozunk és nekünk is elegünk van, de ne felejtsük el, hogy mi miután hazamentünk, nem kell másnapra készülnünk/tanulnunk hanem azt csinálunk amit akarunk. Van időnk kipihenni magunkat illetve a hobbinkra időt fektetni. Na ez a nem mindegy.

2020. szept. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 WidowmakerButt ***** válasza:
91%
Úgy bírom ezeket az elszomorodott felnőtteket akik idejönnek osztoszkodni ilyen kérdések alá, hogy szépen megyünk suliba meg ilyesmi. Fáj nektek az, ha mi nem megyünk suliba vagy mi? :D
2020. szept. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
58%
Hát ha otthon kell veletek ezért maradnunk akkor igen. Nincs munka = nincs pénz = nincs anyuveddmegmáalegújabbájfóntpls.
2020. szept. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
85%

Már bocs, de egy középiskolással vagy egyetemistával minek maradnál otthon?


Hacsak nem önveszélyes vagy olyan hátrányos helyzetű, hogy képtelen legyen önállóan élni akkor mi itt a probléma?

De ilyen esetben amúgyis van vele valaki alapból.


Nyilván ha a kormány bezárja az iskolákat akkor csak a középiskolákra illetve egyetemekre kellene vonatkoznia. Ezáltal pedig elkerülhető lenne a gazdaság megállása. Míg a diákok otthon teszik a dolgukat addig a szülő tud dolgozni, kistesó eljátszik az oviba. Mindenki éli az életét.

Most szerinted ennek a szenvedésnek ami most megy mi értelme van? Ráadásul holnaptól jön az újabb idióta intézkedés, a kötelező lázmérés amely 100-ból 100 esetben kamu hőt fog adni, ráadásul ezek a vizipisztolyok nem bírnak ki ennyit, hogy minden nap 200-800 tanulót megmérjenek vele. Majd aki nem lesz lázas azt hazaküldik aki meg tényleg lázas lesz azt meg nem mert nem jól működik a lázmérő.

Ezt az állapotot nem lehet fenntartani hosszú távon.


Most akkor döntsük el, hogy folytassuk a svéd modellt, de akkor minden intézkedést (maszkviselést is) töröljük el vagy védekezzünk de akkor csináljuk hatékonyan és amit maximálisan megtehetünk azt tegyük meg.

2020. szept. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
69%
WidowmakerButt: te az élő példa vagy a lusta dög kifejezésre. Bocsi :)
2020. szept. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 WidowmakerButt ***** válasza:
28%
Wow, köszi szépen, de rohadtul nem érdekel hogy egy idegen mit mond rólam az interneten :D De azért megpróbáltad
2020. szept. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
74%

Azt nem értem hogy miért pontozzák le azokat akik csak a középiskola- és egyetembezárásokat látják logikusnak...

Amúgyis, a középiskolák bezárásán tudna is spórolni az állam, nem kéne túl sokat adni rezsire, mivel nem mennének a gépek, projektorok, vagy a fűtés.

Ezen felül a tömegközlekedési eszközök is szellősebbek lennének, mert a forgalom nagy részét a diákok és az irodai munkások teszik ki.

2020. szept. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
81%
A mi sulinkban már 8 osztály digitálisan tanul, szerintem pár hét, és országosan bezárják a sulikat,legalább a középiskolakat es egyetemeket. Mindegy, mit mond Orbán, március 13-án is azt mondta hogy nem zárnak be a sulik, este mégis bezáratta őket. A Szuperkupát megvárják aztán látva, hogy egyre több a haláleset és a fertőzött, szerintem intézkedni fognak.
2020. szept. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
84%
Azért egy középiskolás vagy hetedikes-nyolcadikas gyereket már nem kell babusgatni otthon.
2020. szept. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 WidowmakerButt ***** válasza:
66%
Azért vagyunk lepontozva, mert mint ahogy azt már mondtam, sok itt a régi időkben élő felnőtt
2020. szept. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!