Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológia vagy kommunikáció...

Pszichológia vagy kommunikáció és média? Melyik szak éri meg a legjobban elvégezni?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok és a pszichológia meg a kommunikáció és média szakon gondolkodtam.

Próbáltam jobban beleásni magamat ezekbe a szakokba hogy jobban megismerjem őket és hogy dönteni tudjak, melyik irányt válasszam. Semmire se jutottam még. Szerintem mindegyikhez jó érzékem van... Jó a beszédkézségem, beszédértésem, elég empátiám is van és szerintem élesen fog az agyam.

Összeírtam egy lapra, hogy mik a mellettük és ellenük szóló érveim és még így se jutottam előrébb. Egyedül a pszichológián volt 1-gyel több ellenérvem, méghozzá az, hogy félek túlságosan lehúz majd lelkileg a páciens ügyes-bajos dolga. De gondolom az egyetemen azt is megtanítják, hogy hogyan ne élje át a pszichológus más problémáját. Azzal tisztában vagyok, hogy ha együtt sírok a pácienssel és nem leszek külső szemlélő, akkor nem tudok segíteni rajta...


Hogyan tudnám eldönteni hogy melyik lenne a legmegfelelőbb a számomra? Mit gondoltok, melyik érné meg a legjobban?


Jelenleg angol és társadalomismeret fakultáción vagyok, de félévente lehet módosítani. (A társadalomismeret érettségit valami miatt pszichológián nem fogadják el... pedig az is társadalomtudomány...)



2020. szept. 20. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Nem tanítják meg. Jobb, ha ezt is felírod a lapodra.


Egyiket se javaslom. Keresgélj tovább!

2020. szept. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%

Hogy tanítanák meg? Elmész önismeretre ha emberekkel szeretnél foglalkozni orankent 10ért és megoldod magadban, hogy ne sírj.

De ha azzal vagy elfoglalva, hogy veled mi van mig kezelsz valakit az régen rossz.

Pszichologiara felsőfoku angol kell és biosz tudás

2020. szept. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Váó, jól lepontoztak titeket. Tisztában vagyok vele, hogy mik az érettségi követelményei mindkettő szaknak... ezért fogok majd félévkor módosítani a faktjaimon. Társadalomismeret érettségit csak a médián fogadják el.
2020. szept. 21. 22:08
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! ELTE-re járok pszichológia szakra. Amit én ajánlok, az a nagyon erős biosz tudás ( főleg az elején, amikor lesz egy kisebb sokk :D ). Az angol középfok az elején elég, de ha a felsőfokú angol erettsegid olyan 80% körül sikerül, akkor jó vagy, nem feltétlen kell a felsőfokú, de persze nem árt. A társadalomismeretet valószínűleg azért nem fogadjak el, mert próbálják rávenni a diákokat, hogy olyan tantarggyal jöjjenek, ami aztán később a szakon a leginkább segíti őket. ( Néztem anno én is ezt a tarstud érettségit és így vissza nézve már értem miért nem fogadjak el)

En abszolút a bioszt emelenem ki, ténylegesen szóró tantárgy, nem könnyű.

2020. szept. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, Utolsó! :)
2020. szept. 29. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!