Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakot végezzek fősulin...

Milyen szakot végezzek fősulin aminek van értelme és érek vele valamit? Mert a kommunikáció, szociális munkás, pszichológia, bölcsész, tanári diploma arra jó hogy legyen

Figyelt kérdés
diplomám, de érvényesülni nem fogok tudni vele az biztos. Ezek olyan semmire sem való szakok szerintem
2014. okt. 27. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem meg nem. Ha nem lennének jó tanárok, te sem mennél főiskolára. :) De ha ötleted sincs, akkor ne menj, főleg ezzel a hozzáállással. Jó nagy sznob vagy.
2014. okt. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

te kiemelted a tanári diplomát, de most nem az a lényeg.

nem vagyok sznob, csupán olyan diplomát szeretnék amit az életben is tudok hasznosítani

2014. okt. 29. 15:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem emeltem ki, csak példa volt. Ezek mindegyike hasznos, csak még nem látod. Az tény, hogy nem menő szakma, nem lehet belőlük meggazdagodni.

De ettől függetlenül, tényleg nincs ötleted? Olyat válassz, ami legalább egy kicsit érdekel, ez is fontos szempont. Biztos van valami, amivel szívesen foglalkoznál és akár még meg is élsz belőle.

2014. okt. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nekem a pszichológia szak jönn be,

de amiatt mert úgy gondolom az ott tanultak hasznosak.

Nem akarok pszichológus lenni, csak maga a szak, tantárgyak tetszenek nagyon, amiket tanítanak.

Még aHR szak tetszik, de a szakmai angol közép nyelvvizsga tart vissza .

A szociális munkás képzés is tetszik, de van ismerősöm aki elvégezte, most pedig eladóként dolgozik és így én úgy látom, hogy ezt a szakot elvégezte, de vagy keveset keresne vagy nem talált munkát, de a diplomája megvan, viszont a könyvespolcán porosodik , Időzőjelben

2014. okt. 30. 16:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológia nagyon sok területen használható, akár a HR felé is mehetsz vele.
2014. okt. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pszichológia mester diplomával ér sokat.
2014. nov. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem értelek...leszólod ezeket a valóban és ténylegesen hasznos képzettségeket, utána bevallod, hogy ez érdekel?:D wtf. Annyira látszik rajtad, hogy a környezeted verte ezt bele a fejedbe: "ebből nem lehet megélni" és társai.

Szociális munkásként lehet állást találni, ha akarsz, van jó pár a környezetemben, mindegyik a szakmájában dolgozik. Pszichológusként nem állást kell magadnak keresni, hanem képződnek, gyakorlatot szerezni, kapcsolatot építeni, és végül teremteni (majd saját praxist), de ezt sem 3 év ba után fogod elérni.

A kommunikáció diplomára ugyanazt tudom mondani, mint az eddigiekre. Az adott emberen múlik, hogy mit hoz ki belőle és mennyire tehetséges.

2015. jan. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Pszichológia mester diplomával ér sokat."

Tudás hiányában lósz.rt sem. Pszichológiai előképzettséggel vagy csak tapasztalattal vagy szakirányos továbbképzésekkel együtt vesznek fel bárhova is.

2015. jan. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ez 3 éve volt! Remélem, pszihológiára mentél!

Én abban látom a jövőd, ahogy a lelki törést szenvedők gyógyító ereje leszel, és zsebeled a tízezreseket 30 percenként, kezdő korodban! ;)

2017. nov. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy jó szakember érték. Legyen az műkörmös, autószerelő, szoc.munkás, tanár, orvos, stb.
2023. júl. 6. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!