Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért hisztériáznak emberek a...

Miért hisztériáznak emberek a távoktatás miatt olyan szakon, ahol ez egyébként simán megoldható és nem megy a gyakorlat rovására?

Figyelt kérdés

Nálunk szinte semmi sem indokolja a jelenlétet, mégis, a szak csak jelenléti formában indult. Sokan rákényszerültünk, ha ilyen diplomát akarunk.

Most lett távoktatás, a többség végre fellélegzett, hogy dolgozhat és nem kell bejárni, albérletet fizetni (mesterszakosak vagyunk), erre pár szerencsétlen kihisztizte, hogy dee, legyen jelenléti oktatás IS, amiből persze az lett, hogy az oktatók leadják az anyagot személyesen, mi meg megkapjuk a címszavas diasort, ami önmagában bizony kevés, tehát nekünk is be kellene járni.


Semmi, az égadta világon semmi nem indokolja a jelenléti oktatást. 3 félévet lehúztam ezen a szakon, vagy elméleti tárgyak voltak vagy olyan gyakorlat, amit amúgy is gép előtt kell csinálni és nem kell hozzá semmi az égadta világon, amiért be kellene járni. Semmi értelme nem volt jelen lenni.


Azzal jöttek, hogy ők otthon nem tudnak úgy tanulni meg nem értik úgy meg mit tudom én mi. Egy ilyen emberrel mi lesz a munka világában, ha már diákként is ilyen rohadt önállótlan? A mesterszak nem az ostoba emberek pátyolgatásáról szól, nem arról, hogy Zsuzsika 60 idióta kérdéssel húzza az időt, mert gyökér, amiből a többiek semmit nem tanulnak... Meg hogy ők nem hajlandóak lediplomázni, amíg az xy eszközzel nem találkoztak személyesen. Márpedig le fogsz diplomázni anélkül, ugyanis csak elméleti tárgyaink maradtak és senkinek esze ágában sem volt téged laborlátogatásra cipelni akkor sem, mikor nem volt vírus.


Mi visz rá embereket arra, hogy egy olyan szakon, ahol nincs olyan fontos gyakorlat, mint orvosin vagy gépészmérnökin, ilyen szar hisztit lenyomjanak és elvegyék másoktól is a lehetőséget arra, hogy azzal töltsék az idejüket, pénzüket hétköznap délelőtt, amivel valóban érdemes?


2020. szept. 21. 00:01
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Másfél óra csak oda az egyetem. Kell a francnak már ez az egész. Azért bánt ez, mert meglett volna a lehetőségem az utolsó tantárgyas félévem megoldani távoktatásban, de pár önállótlan önző g.ci kiharcolta, hogy ez ne így legyen. Tudom, mit vállaltam egyébként, a munkahelyemen úgy mondtam igent mindenre, hogy első héten még távoktatásra rendezkedtek be az egyetemen. Erre néhány szerencsétlen úgy érezte, hogy ezt nem hagyhatja a saját hasfájása miatt, mert állítása szerint képtelen így elsajátítani az anyagot. Ami miatt nekem is be kell járnom a tetves órákra, ami innen másfél óra út, szóval aznap a munka kilőve. Ez fáj a legjobban. Mennék már teljes állásba és a cégnél is mindenki erre vár. Jövőre már csak szakdolgozatom van, ezt a kis időt kellett volna kibírni, de neeem...
2020. szept. 21. 15:28
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy egy nappali, személyes képzésre jársz, amelyen ilyen a tanrend. Te hoztál egy döntést a képzés elkezdésekor, hogy bejársz. Ehhez vagy tartod magad, vagy átjelentkezel máshova, vagy otthagyod az egyetemet.


Egyébként is, milyen jogon várod azt, hogy az egész egyetem hozzád alkalmazkodjon?

2020. szept. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nem hozzám, hanem a többséghez. 50-en vagyunk az évfolyamon. 50 emberből 10 akart bejárni. Miattuk szívunk. Csak az a baj, hogy azzal, hogy nekik leadják rendesen az órát, nem dolgoznak duplán az oktatók, így hozzánk sem felvétel sem részletes anyag formájában nem jut el az, amit az órán vesznek... Hivatalosan hibrid oktatás van, de az elküldött anyag minősége olyan, mintha csak szimplán lógnánk egy jelenléti óráról.


Muszáj velem szívóznod egyébként? Nem látod, mennyire irreális ez az egész óvoda?

2020. szept. 21. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!