Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Már most le vagyok maradva az...

Már most le vagyok maradva az egyetemen két hét anyagával. Mit tegyek? Hogyan tanuljak?

Figyelt kérdés

Mire összeszedek minden infót, megtalálom hova van az óra felrakva és mindent kijegyzetelek (1 óra kb 4-5 oldalra jön ki) addigra minden energiám elfogy és csak egy tantárgyon vagyok túl. Mellette csinálom a beadandókat. Félek, ha nem írom meg, akkor tuti nem marad meg, de így se tudom az anyagot, max részben értem.

//Mérnöknek tanulok


2020. szept. 25. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
19%

Tanulni nem tud helyetted senki.. :D

Max annyi hogy a beadandót valaki megcsinálja helyetted!

2020. szept. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem felejtsd el a jegyzetelést. Az akkor megéri, ha olyan beállítottságú vagy, hogy közben meg is tanulod az anyagot, akkor felesleges.

Gondolom, ppt-ket meg pdf-eket raknak fel a tanárok. Azt kell csinálni, hogy fogod óra előtt megnézni, átolvasni az anyagrészt + plusz vinni magaddal előadásra. Ha ez nem megoldható, mert mondjuk utólag töltik fel a diasort, akkor órán figyelsz, jegyzetelsz és amit írtál, azzal otthon kiegészíted a feltöltött diasort/pdf-et. Esetleg ha nagyon egy könyv szerint halad a tárgy, akkor azt is beviheted órára és abból húzod ki a lényeget, ahogy megy az óra. Ez olyan tárgyaknál működik, ahol direktben arra a kurzusra lett összeállítva egyetemi jegyzet (ha van ilyen tárgyad, akkor arra ez a legjobb, még a diákat is übereli).


Az otthoni tanulásodat a legjobban feladatokkal tudod fejleszteni. Nem mérnöknek tanulok, de gondolom, több a számolás mint az elméleti rész, illetve az elméleti részeket is gyakorlati alkalmazásuk miatt tanuljátok, szóval ezeket megnézed, megérted és csinálsz mintafeladatokat, próbafeladatokat, nem pedig feleslegesen írkálsz.

2020. szept. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint ha fent volt az órán bemutatott diasor semmit nem jegyzeteltem és ahogy észre vettem, hogy így teljesen a tanárra koncentráltam amit mondott jobban megjegyeztem a tananyagot, persze volt olyan órám is amin jegyzetelni kellet mert nem volt fent a diasor, még az volt a jó hogy nem sokat írt a tanár a diákra és ameddig magyarázott szépen le lehetett írni.
2020. szept. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megfogadom őket, remélem utolérem magam:)
2020. szept. 26. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!