Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akiknek van valamennyi tapaszt...

Akiknek van valamennyi tapasztalatuk a pszichológiai szakkal kapcsolatban, ti kiknek ajánlanátok ezt a szakot, és miért nekik?

Figyelt kérdés

2020. okt. 2. 14:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hmm, én azt mondanám, olyanoknak akik szeretnek kiállni, beszélni, prezentálni, mert nálunk pl elég sok előadást kell tartani. Mindenképp legyél elhivatott, legyen egy középszintű biológia tudásod és erdeklodik is a biosz iránt mert az nem lesz egyszeru. Egyébként van mindenféle ember pszichológia szakon. Oh, és nagyon szeress és tudj is csoportban dolgozni, legyél aprólékos és jó megfigyelők.
2020. okt. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem kell kimondottan olyan típusnak lenni, aki szeret beszélni vagy kiállni mások elé. Főleg, ha pl. kutató akar lenni az ember. De egy terapeuta dolga sem az, hogy szónokoljon. Ha tényleg érdekel a pszichológia és ezzel szeretnél foglalkozni, akkor meg fogsz tudni birkózni azzal a néhány alkalommal, amikor valamiféle kiselőadást kell tartani. Más szakokon is kell ilyeneket csinálni, de én nem éreztem, hogy pszichológián a mi évfolyamunkra olyanok jártak volna, akik különösebben szeretnek nyilvánosan szerepelni.

A középszintű biológia tudás szerintem nem feltétel, az a lényeg, hogy egyetemen megtanuld, amit kell. Ha már eleve úgy kéne érkezni, akkor kötelező lenne biosz érettségivel felvételizni. Nyilván tök jól jön, ha megy a biosz, de az emberek nagyrésze nem tud róla túl sokat a felvétel idején és nem is igazán érdekli. Sokkal fontosabb szerintem az angol tudás, mert anélkül problémákba ütközhet az ember, amikor majd szakirodalmakat kell keresni valami beadandóhoz vagy a szakdogához.

2020. okt. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:

Én is hozzáfűznék egy kérdést, ha nem probléma :D.

Hallottam hogy pszichológia szakon nagyon erőltetik a hitet, és emiatt nem tudom hogy mennyire igaz ez és ennek ellenére menjek-e?

2020. okt. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

#3


Pontosan mit értesz a "hit" alatt?


A pszichológiának alapvetően "semlegesnek" kell lennie világnézetileg is, ha vallási szempontból utalsz hitre.


Freud egyenesen betámadta annak idején a keresztény vallást.

Jung már közelített a valláshoz, de a tanai mégsem egyeznek a keresztény hittel.


A meditáció, relaxáció, ami bizonyos pszichológiai irányzatoknak részei, azok pedig a keleti vallásokból erednek, de elvileg azok is "vallástalanítottak". A technikákat vették át.

2020. okt. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:

Ennek örülök, akkor ezek szerint téves információt kaptam. :D

Köszönöm!

2020. okt. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha a hit alatt a vallást (vagy ahhoz hasonló dolgokat) érted, akkor én az ELTE-n semmi ilyesmivel nem találkoztam. Témaként időnként persze felmerült (pl. mint a vallás emberekre mért hatása), de egyáltalán nem tanultunk semmit vallásos nézőpontból. Melyik egyetemről hallottad ezt? Csak mert nem akarok egyáltalán semmi rosszat mondani a Károliról vagy a Pázmányról, de azok alapvetően református és katolikus egyetemek, úgyhogy ott esetleg jobban el tudok képzelni hasonlót. De akkor is csak remélni tudom, hogy egyik egyetem képzése sem ilyen.
2020. okt. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:

#3és5 ös vagyok

Nem tudom, de nagyon mondták hogy azt kerüljem emiatt a hites cucc miatt, de most amiket írtatok az alapján tudom hogy nem igaz, így megfontolom az egyetemet is valahogy. Esetleg véleményt tud valaki mondani egyetemekről? :D

Szívesen meghallgatok bárkit.

2020. okt. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

#3 és #5-ös!


Te hány évesen vagy?

Azért kérdezem ezt, mert nekem meg sokan azt mondják, hogy 35-38 között már felesleges elkezdeni...stb.

2020. okt. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
18 :D
2020. okt. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Boven voltak 30+-os szaktarsaim, nappalin is, nemhogy levelezon, szerintem nyugodtan elkezdheted... :D
2020. okt. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!