Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok! Tényleg könnyebb...

Orvosisok! Tényleg könnyebb már negyedévtől az egyetem?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy az első három év után már mindegyik orvosin könnyebb. Ez igaz? (Légyszi azt is írjátok le, hogy melyik orvosira jártok.)

2020. okt. 4. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Nem
2020. okt. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Esetleg kifejtenéd ezt bővebben kérlek? :)
2020. okt. 4. 11:42
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
Nem könnyebb már negyedévtől az egyetem. Így jó?
2020. okt. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem könnyebb (SZTE).

Jobban élvezem a klinikai szakaszt, könnyebben tanulok, érdekesebbek a tárgyak, ez már arról szól, mint amit elképzeltem a gimiben. :D

Fontos, hogy az alapozó és preklinikai modul elméletét jól megtanuld, értsd, tudj logikusan gondolkodni, mert erre tudsz majd építeni. Az első elsajátítás a legnehezebb (nyilván). Negyedévről így gyorsabban tudod az anyagot is elsajátítani, sok mindent már tudni fogsz és ismétlés lesz (de emellett sok újdonság is lesz persze).

2020. okt. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

DOTE-n olyan szempontból könnyebb, hogy nincs félév közben számonkérés, így úgy érzed, nem kell tanulni évközben. Több a gyakorlat, amik valamivel érdekesebbnek mondhatóak, ellenben sokkal-sokkal több órád is van. (+kötvál, szabvál lemaradást is próbálod behozni.) Nem egyszer volt, hogy reggel 8-tól este 6-ig folyamatosan órán voltam.

Aztán ott a blokkgyakorlat, amikor 4 hétig akár más városban lehetsz. De a nagy szabadság sajnos visszaüt vizsgaidőszakban, amikor nem lesz több időd egy tárgyra, mint 4-5 nap. Körülbelül 8 vizsgát lenyomni 6 hét alatt nem egészséges :D

2020. okt. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!