Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is van úgy hogy nagyon...

Más is van úgy hogy nagyon nehezére esik a tanulás?

Figyelt kérdés

Egyszerűen annyira nehezemre esik, és nem tudom miért, de így van amióta élek. Pedig már nem vagyok fiatal, a 30-as éveimet taposom. Nincs a kezemben egy normális szakma, mivel nem is érdekelt sosem a tanulás. Tudom, hogy ez is probléma; talán így szocializálódtam. Vagy nem tudom. Viszont sosem züllöttem.

Dolgoztam már pár helyen, volt ahol sokat kerestem, de az is könnyen elsajátítható volt. Bonyolultabb dolgokhoz neki sem kezdek. Ahol számolni kell azt már hagyom is.

Szeretném ha nem ilyen lennék, de sajnos ilyen vagyok és nem látom hogy ez valaha változzon.


2020. okt. 6. 17:06
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy arra gondoltam még hogy túl sok már az amit a mai világban kérnek az embertől. Ez pedig a teljesítőképességemen túl van.
2020. okt. 6. 17:08
 2/3 anonim válasza:
Nem minden tekintetben te vagy a hibás ezzel kapcsolatban, lehetséges hogy a környezeted vagy a körülmények amelyben felnőttél ezt váltották ki belőled, de még számos indoka lehet ezeknek, figyelemzavar, általános tanulási nehézség, stb.. De ezek akkor sem változtatják meg azt a tényt, hogy az ember kénytelen tanulni, hogy "legyen belőle valami", ahogy a szakzsargonban szokás kifejezni. Az emberek többségében, akik ezt állítják legtöbbször a nem akarásukat képtelenek legyőzni, minthogy mentális problémákkal rendelkeznének. Mielőtt bármit is elképzelsz a nehézségeddel kapcsolatban próbáld meg a fejedben átrendezni a dolgokat, hogy mi lehet az amitől nem megy illetve azt, hogy mitől menne jobban. Erre nagyon sok segítség létezik, akár szakember segítségét is kérheted ami egyáltalán nem ciki(!), de bármit is teszel, nem árt hozzá egy kis önismeret.
2020. okt. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 yoshimitcu válasza:
Nemvagy egyedül. Matekot pl rühellem, nem értem nem érdekel, de anélkül meg nemlehet vinni semmire, min lekell érettségizni belőle, nekem mondjuk az se ment. (egyenletek). Amiket tanulhatnék érettségi nélkül meg semmi nem érdekel, hányadék legalja szakmák, okádék munkakörülményekkel.
2020. okt. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!