Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit szoktatok csinálni munka/i...

Mit szoktatok csinálni munka/iskola után?

Figyelt kérdés

Nappali tagozatos hallgató vagyok egy egyetemen, mellette van egy gyakornoki állásom (jelenleg heti 5 nap, napi 8 óra+2 óra az oda-vissza utazás), mellette van egy részmunkaidős állásom és komoly kapcsolatban élek.

Alap esetben felkelek reggel 6-kor, elvégzem a reggeli teendőim, kimegyek a buszhoz, elmegyek dolgozni, délután hazaérek, eszek, bevásárolok barátnőmmel és napi pár órát nekiállok a részmunkaidős állásomnak (kb 70%-ban otthonról végezhető, ami azt jelenti hogy heti max 1-2 alkalommal megyek be személyesen). Ezek után fürdök, megnézünk egy filmet/valami számunkra szórakoztató műsort (néztünk különböző sorozatokat, megnézünk egy-egy Family guy vagy Brickleberry részt), közben vacsora és 11 körül lefekszek aludni. Alapjáraton szeretem ezt a fajta életet, mert lefoglalom magam, elég szép fizetésem van már 22 évesen is, teljes mértékben önellátó vagyok és nem unatkozok.

Ugyanakkor nagyon sok stresszel jár a 2 munkahely és az utóbbi időben gondolkodtam rajta, hogy a részmunkaidős állásomon felmondjak. Nagyon szeretem, de egészségügyileg nem túlságosan kifizetődő és mivel nem 1 hete van ilyen életem, hanem több mint 1 éve, most kezd jelezni a szervezetem.

Éppen ezért, hogy lelkileg és fizikailag felkészítsem magam, egyre több "üres" délutánt hagyok. Ilyenkor nem dolgozok, próbálom lefoglalni magam, tanulok valami újat, olvasgatok vagy valami hasonló.

Nincs tévénk, számítógépünk, Xbox, PS vagy bármi hasonló eszközünk, laptop is csak filmezni és munkaeszköznek. Amellett, hogy addiktívak, feleslegesnek gondoljuk (régen én is sokat játszottam számítógépen, de felismertem a legalapvetőbb problémát: nem lehet megállítani és egy óra nem elég. Leülök egy fél órát online játékkal játszani és úgyse állok fel fél óra után, 2-3 lesz belőle. Aztán 4-5, vagy akár több. És ez korábban ment szociális kapcsolataim rovására, így örültem amikor gimnázium végével ki tudtam ebből lábalni. "Visszaesni" nem szeretnék, legegyszerűbb megoldás pedig ha nem is veszek ilyen eszközt. Ráadásul a játékok és az eszköz árát is meg lehet spórolni. Tévénk a reklámok miatt nincs. Ha valamit szeretnénk megnézni, megnézzük online, egybe, reklámmentesen, úgy hogy bármikor meg tudjuk állítani).

Ha több szabadidőm lenne, biztos elmennék sportolni valamit, de hát még úgy is napi szinten legalább 4-5 óra maradna a napból (ha napi 1 óra mozgást számolok, feltételezve hogy délután 5-kor érek haza és ugyanúgy 11-kor fekszek le).

Ellenben elképzelésem sincs, hogy az "időmilliomos" emberek (akiknek szabad az egész délután) mit csinálnak. Hazaérnek délután 4-5 körül munkából és utána mi a napi rutin? Akinek nincs gyereke, mit szokott csinálni munka/iskola után? Ti mit csináltok egy átlagos nap?



2020. júl. 17. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
27%

Én dolgozok és esti tagozatra járok egyetemre, illetve a párommal élek, szóval hasonlóan le vagyok foglalva, mint te.

fél 8-8 körül kelek, 9-től 4-ig dolgozunk, utána megyek egyetemre heti 3x, onnan 8 körül szabadulok. Egyetemes napokon ezután csak szusszanunk kicsit, aztán együtt edzünk, nem egyetemes napokon pedig van, hogy elmegyünk erre-arra vagy tanulok, de úgy, hogy azért a heti 4-5 edzést tartsuk. Én akkor kezdtem el komolyabban sportolni, mikor érettségiztem, onnantól fogva kb stressz az életem. :D És nem bírnám ki sport nélkül, nagyon sok tünetet produkáltam a stressztől, a sport tart karban. Nem tudok punnyadni pár napnál tovább, mert totálisan depressziós leszek és lelassult. Hétvégéken szoktam más hobbival is foglalkozni főleg, elvonulni kicsit irogatni a magam világába. Meg akkor szoktunk nagyobb programokat is tervezni, akár barátokkal, családdal.


Nem akarok mártirkodni, mert én élvezem a mostani életem, de teljesen jogtalannak tartom a picsogásod azzal kapcsolatban, hogy nincs időd. Mi a bánatos fenét csinálsz te úgy, hogy 3-4 órával több szabadidőd van, mint nekem? Nincs napi 1-másfél órád testmozgásra? Nem azért, mert rád akarom erőltetni, mindenki úgy csinál magának öreg korára kínt, ahogy akar... De ez egy ócska kifogás, remélem, tudod.

2020. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1# "Mi a bánatos fenét csinálsz te úgy, hogy 3-4 órával több szabadidőd van, mint nekem?"


Mint említettem, reggel 6-tól délután 5-re érek haza a főállásomból. Ebédelek, leülök kb fél órát, utána 6-tól a másodállásommal foglalkozok egészen olyan 9 körülig (ez alól akkor van kivétel, ha elmegyünk bevásárolni). Utána fürdök, vacsorázunk, megnézünk 1 rövid filmet/sorozatot, mert ennyi időt vagyunk együtt és legkésőbb 11 körül lefekszek aludni.

És azt is kiemeltem, hogy biztosan mozognék, ha nem lenne másodállásom, sőt a kérdés pont arra irányult, hogy a sport annyira sok időt nem vesz el, mások mit szoktak a maradék X órában tenni.

Azt viszont nem tudom mikor "picsogtam", hogy nincs időm. Ez a kérdésben egyszer se hangzott el, ellenben azt kiemeltem, hogy nagyon szeretem ezt az életet és nem tudom mit lehetne csinálni egész szabad délutánokkal, úgy hogy van 5-6 óra a napból munka után.

2020. júl. 17. 21:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam most csak munka van, alkalmanként továbbképzések, de ez azon múlik, hogy van-e a cégnél keret rá éppen. Szóval ezt én most nem venném bele, mert nem állandó jellegű.

Nekem van egy kutyám, akivel munka után sétálok. Ez több dologtól is függ, hogy mennyit, esőben hajlandó gyökeret ereszteni, szóval olyankor csak a legfontosabb pisi-kaki séta van aztán jövünk is haza. Nagy melegben tolom a sétát későbbre, hogy egy kicsit már hűvösebb legyen, ne égesse a talpát a forró talaj, ne kapjon hőgutát. Minden esetre a kutyussal séta egy állandó foglalkozás nálam munka után (és előtte is természetesen, de az nem volt a kérdésben).

Van egy másodállásom, ez heti 2-3 alkalom távmunkában, 1-2 órácska, attól függ, mennyire akadozik a távoli hálózat elérése. Csak pár adattáblát kell firssítenem, nekem csak néhány gombnyomás, inkább az idő, amíg a gép teszi a dolgát, és nem mindig tudok közben mást csinálni a gépen.

Ha nem vagyok nagyon kimerülve, akkor szoktam főzni valami könnyen összeállíthatót a munkahelyre, azokat szoktam hétköznap előnyben részesíteni, ami mellett nem kell állandóan ott állni, kavargatni, csak párszor ránézek, hogy ne égjen oda, illetve viszonylag gyorsan kész tud lenni, tehát max 1 óra. Ha valami fűszeres húst kívánok, azt előző nap már előkészítem, felszeletelem, befűszerezem és hagyom állni a hűtőben, szóval másnap este már csak oda kell tenni. Ha nagyon fáradtnak érzem magam, akkor nem főzök. Lehet választani béren kívüli juttatás típusokból többféléből, én kértem SZÉP kártyára, így ha éppen nem főzök, abból veszek ebédet.

Mindig próbálok egy kis időt szakítani olvasni. Mostanában egy történelmi témájú képregénykönyvet olvasok. Az esténként pont elég könnyed, szórakoztató, nem megterhelő, ugyanakkor témáját tekintve meg érdekes, én szeretem a történelmi témát, csak este álmosan már nem tudok a nehezebb olvasmányokra figyelni.

Mostanában keveset sportolok külön sport címszóval, a kutyasétáltatást leszámítva, ugyanis van pár kisebb sérülésem, amit nem akarok megkockáztatni, hogy nagyobb legyen, így óvatosan mocorgok, de amúgy ha éppen jól vagyok, a munkahelyemen is van lehetőség sportolni, két kolléga szokott erősítő edzést illetve jógát tartani, meg otthon is tudok tornázni, a kutyával is kocogunk, vagy hétvégén elmegyünk egy nagyobb kirándulásra. Most kezdenek nyitni az edzőtermek, nagyon szemezek valami vízi sporttal, az segítene a sérüléseim regenerálódásában, úgyhogy lehet, hogy szombatokon, vasárnapokon, ahogy sikerül, el fogok járni úszkálni valahova.

Mostanában hétköznap is próbálok kisebb vásárlásokat elintézni. Egyrészt hazafelé útbaesik pár bolt, és vannak olyan akciók, amik csak hétköznap érvényesek, én meg árérzékeny vagyok, meg ha hétköznap is tudok ezt-azt vásárolni, hétvégén kisebb csomaggal kell kiegészítenem. Mivel nincs autóm és jogsim, ez azért lényeges. Igaz, hogy elbírok 30kg-ot, de az már nagyon határeset, és az egyik sérülésem pont emiatt keletkezett, úgyhogy most próbálom kímélni a gerincemet is, inkább több kisebb súlyú bevásárlás hazafelé, mert nem kerülő, és akkor hétvégére kevesebb marad. Másrészt ha jó idő van hétvégén, akkor szívesebben vagyok kutyástól a szabadban, és igyekszem úgy sakkozni az időmmel, hogy ne vegye el az időt ettől a vásárlás, ha a hétvégi időjárás pont megfelel egy kellemes kiránduláshoz.

2020. júl. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagy veletlenul munkamanias, hogy nem birsz elkepzelni delutan par ora szabadidot? A nappali szakos egyetem meg disznek van, hogy nem kell 2 munkahely mellett tanulnod? Azt is nehez elkepzelni, hogy mennyire lehet komoly kapcsolatos, ha magadra sincsen idod.


Kivancsi lennek, hogy ennyi ido es energia befektetes mellett mennyit keresel, ami szerinted "eleg jo" 22 evesen.


Nem akarok versenyezni, tenyleg kivancsi. Hogy szamszerusitsem en is a dolgokat, en napi 8 oraban dolgozok 23 evesen, 332 netto + 32 netto cafeteria-ert, szoval 364-ert. Mellette van 5-6 ora szabadidom es nem stresszelek a munka miatt.

2020. júl. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!