Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Melyik novella lehet?

Figyelt kérdés

Régebben 12. osztályban irodalom órán olvastunk egy novellát, ami nem volt több mint kettő oldalas. Sajnos nagyon kevés maradt meg belőle, viszont ami maradt:

Iskolában játszódik főként és valami iskolai bál is szerepel benne. Ha jól emlékszem a bonyodalom az, hogy megcsalja a párját a lány ezen a bálon. A zárás pedig otthon történik, amikor éppen mosnak vagy ruhát szárítanak/teregetnek.

Régen valamiért nagyon tetszett, de sajnos az idő múlásával teljesen elfelejtettem és elolvasnám újra. Amennyiben valaki felismeri vagy már egy kicsi sejtése / kiegészítése van annak hálás lennék.

okt. 9. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Költőt/korszakot nem tudod pontosabban behatárolni?

Mert szívesen megnézném neked a szöveggyűjteménybe.

okt. 9. 19:36
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, de a nagy megállíthatatlan keresések és kulcsszavak beírásának hála egyszer csak felröppent az ismerős név és teli találat lett. Annyiban hibáztam, hogy a fiú megy a bálba és egy szegedi lánnyal fűzi szorosabbra a dolgot.

Egyébként a megoldás: Grecsó Krisztián: Csak egy tánc

okt. 9. 20:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Jaaa, hát ilyen tuti nincs irodalmi szöveggyűjteménybe :D

Szerintem ezt csak pluszba tanulhattátok. :D

De örülök, hogy meglett :)

okt. 9. 20:12

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!