Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia szóbeli érettségi...

Biológia szóbeli érettségi hogy néz ki?

Figyelt kérdés

Nem világos nekem a szóbeli érettségi..


Olvastam, hogy van valami kísérlet amit csinálni kell.. De azt miből?

Még hogy van valami A és B feladat amiből lehet választani.. Vagy micsoda. Nem értem. Tud valaki segíteni?



2020. okt. 10. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem elém raktak az ablakból egy cserepes dísznövényt, meg mellé egy könyvet, amiből meg kellett határozni a rendszertani besorolását, meg utána annak a virágnak a jellemzőiről beszélni.
2020. okt. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ez közép- vagy emelt szinten volt?
2020. okt. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Közép, emelt szinten csak tételhúzás van, nincs gyakos rész.
2020. okt. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fontos kérdés: a kérdezőt a közép vagy az emelt szóbeli érdekli?

Emelten húz egy borítékot, benne két tétel (A és B), leül, kidolgozza, aztán elmondja. Nincsen semmilyen gyakorlati rész (legfeljebb a táblára lerajzolja az adott folyamatot, kísérletet, stb.)

Az A tételek címei nyilvánosak (bár sok segítséget nem adnak :-P). A cím után van kevesebb-több kérdés, kb. mint az esszéknél.

A B tételhez mindig van egy szöveg, amihez szorosabban vagy lazábban kapcsolódnak a kérdések (ezek általában konkrétabbak, rövidebb választ igényelnek, mint az A tétel kérdései). Értsd: van, amikor csak ki kell keresni a szövegből a választ (szövegértés) - és van, amikor kb. "erről a szövegről az jutott eszünkbe, hogy..." módon kapcsolódik a kérdés a szöveghez.

A két tétel nem szólhat ugyanarról a tartalomról (bár úgy hallottam, hogy átfedések voltak!).

Közép szóbelin lehet növényhatározás, bemutatandó kísérlet is.

2020. okt. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!