Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbántátok a passzív félévet...

Megbántátok a passzív félévet vagy sem? Mit csináltatok?

Figyelt kérdés
5. félévemben vagyok egy 6 féléves képzésen. Röviden összefoglalva: nem megy. Az elmúlt 4 félévemben is voltak kisebb-nagyobb nehézségek, de azért megküzdöttem velük, mindent megoldottam, mindent teljesítettem, jó jegyeim voltak (4-5), ösztöndíjat is kaptam. Most azt érzem semmi nem megy... Nem is tudtam felvenni minden tárgyam, az összes tárgyaim anyagával és a követelményeivel el vagyok maradva, nem tudom tartani a tempót, nem tudok koncentrálni és nem megy. Közben már szakdolgozatot is kellene írnom, de az sem megy. Úgy érzem most túl sok minden a nyakamba szakadt és nem tudok ennyi mindennel lépést tartani. Lelkileg is nagyon rosszul viselem (sírok, stresszelek, betegeskedem, idegeskedek). Úgy érzem nem tudok teljesíteni ezt a félévet, emiatt jobb lenne inkább passzív félévre menni. Viszont bizonytalan vagyok, mert eredetileg nem így terveztem. Félek, hogy csak kudarcként élném meg és megbánnám, illetve nem tudom mit kezdenék magammal cirka 1 évig (mert a tavaszi félévben kb. semmit nem tudnék felvenni a tárgyaim közül, mert nem hirdetik meg).
2020. okt. 10. 21:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Ráadásul az érettségi után is kihagytam egy évet (amit utólag nagyon megbántam) és most is kihagynék egyet, tehát akkor megint csúsznék egy évet.
2020. okt. 10. 21:18
 2/9 anonim ***** válasza:
8%
Mi bajod van valójában?
2020. okt. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak ez.
2020. okt. 10. 21:42
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Mi az a sok minden, ami a nyakadba szakadt? Azt megoldja a passzív félév vagy csak halogatsz?
2020. okt. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Halogatok, mert a sok feladat (szakdoga+tárgyi követelmények) egy év múlva is ugyanott lesz. Ugyanakkor eddig sokkal több órám volt, hasonlóan sok feladattal és mégis tudtam teljesíteni... most nem megy. Úgy érzem kimerültem, összeroskadtam, elfáradtam és elegem van, nem bírom. Nem hiszem, hogy tudnám teljesíteni ezt a félévet, mert már eddig sem ment. Abban bízom, hogy a passzív félévek segíthetnének, pihenhetnék, összeszedhetném magam, tudnék előre készülni is és akkor később már könnyebb lenne.
2020. okt. 10. 21:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Október van. Semmivel sem vagy elkésve. A halogatásnak más oka van, és mivel nem először teszed, érdemes lenne átgondolnod, mi az.
2020. okt. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De, mindennel el vagyok késve. Két héten belül már le kell adnom a szakdolgozat téma bejelentő lapját (ezt is csak azért akkor, mert meghosszabbították a határidőt, különben már le kellett volna adni...) és nekem még fikarcnyi ötletem sincsen. Közben van egy kutatásmódszertan órám, ahol a szakdolgozattal kell foglalkozni és már két hete el kellett kezdeni összeállítani a bibliográfiát és el kellett kezdeni írni, de én nem tudtam megcsinálni ezeket sem, így itt is van hiányosságom. A többi tárgyamból pedig szintén kb. egy nagy nulla az eddigi teljesítményem, mert semmit sem tudtam időre elolvasni és beadni. Ez pedig azért probléma, mert ebben a félévben csak szemináriumom van, tehát a félévi munkát értékelik (beadandók, előadások, órai munka stb.). A múlt héten már be sem mentem, mert teljesen feleslegesnek tartottam és csak az ágyban fekve sírtam.
2020. okt. 10. 21:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Mit csináltál ezek helyett?
2020. okt. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam időre teljesíteni ezeket, de nem ment, mert semmivel sem tudtam elég gyorsan haladni. Így mindennel csak elkéstem, semmit nem tudtam befejezni, egymásra tolódtak a feladatok, jöttek a határidők és nem sikerült. A szakdolgozattal kapcsolatos feladatokhoz pedig hozzá sem tudtam szagolni, nincsen semmi ötletem. Közben ez mind nyilván stresszelt is, hulla fáradt voltam és idegeskedtem is miatta.
2020. okt. 10. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!