Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen gagyi a matematika oktatása?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy ugye a szakomon bőven van matek.

A könyvek illetve a tanárok semmit nem érnek.

YouTube videókat kell nézegetni, hogy megértsük a mateknak az adott szakát.

Most is van kint egy kérdésem, de semmi választ nem kapok rá, gondolom mások se tudják a választ.


Pedig a könyvből másoltam ki a definíciót.


Hogy lehet valami ennyire silány?


2020. okt. 12. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Én eddig még csak olyat láttam, hogy pár hülyét teljesen félrevezetett valami random videó.
2020. okt. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Talán nem az oktatás, hanem ti vagytok silányak?

Ha mind a könyvek, mind az oktatók képtelenek elmagyarázni nektek a dolgokat, akkor ott valami más probléma is van...

2020. okt. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Tudod, ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hibás.
2020. okt. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, a mateking működik, a zseni leszek is.

Innentől kezdve nincs miről beszélni.

Persze leírhatod, hogy mi a hiba a videókban, kíváncsi vagyok.

2020. okt. 12. 15:16
 5/12 anonim ***** válasza:

Felteszem, hogy a 2-3 perfekt matekosok.


Sajnos a nagy helyzet az, hogy főként a tanárok a hibásak. Ha megnézünk egy akármilyen mezei középiskolát, akkor a matek átlag az egész iskolára nézve olyan 2-3 között van, viszont ha megnézünk egy "elit" iskolát, vagy egy olyat, ahol konkrétan matek tagozat van, ott az átlag máris 4-5 között mozog.

A tanárok többsége leadja a sablont, ha pedig kérdeznek tőlük, ugyanazt visszamondják. Ebből lehet látni, hogy azok sem nagyon értik a matekot, csak a jól begyakorolt feladatokat sematikusan meg tudják oldani. A másik nagy probléma, hogy az iskolában tételeket/képleteket tanítanak, amiket rá kell húzni a feladatokra. A gond csak az, hogy pont azt nem tanítják, hogy ezekre a dolgokra hogyan lehet képlet nélkül rájönni, pedig nem olyan dolgokról van szó, amiknek a bizonyítása többtíz oldal lenne.

2020. okt. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyébként sajnos van hiba a videókban is, és nem biztos, hogy olyan észreveszi, aki nem ért hozzá (elvégre azért nézi a videót, hogy meg tudja érteni).

Valamelyik videónál jelezték is (pont egy zseni leszek videó volt), hogy nagy baromságot mondott a narrátor, erre a csatorna "tulajdonosa" (vagy hogy mondják) azt mondta, hogy jóvanazúgy. Szóval a videók sem feltétlenül atombiztosak (de tény, hogy a semminél mindenképp jobb).

2020. okt. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nem érted a matekot az még nem jelenti az oktatás, a könyvek és a tanárok silányságát. Egy Obádovics könyvből, vagy a Bolyai sorozatból sok mindent meg lehet tanulni.
2020. okt. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Bocs, igazad van.

Obádovics valóban jó.

2020. okt. 12. 17:21
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne beszéljetek már hülyeségeket... tényleg silány a matematika oktatása a felsőoktatásban. Amúgy a mateking is silány, felületes. Ez jut nekünk, magyaroknak.
2020. okt. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért a videók a legjobb tanulási forma, ha tudsz angolul, gyakorlatilag egyetem alatt a matek tudásom legnagyobb része külföldi youtube videósoknak köszönhető. Másik része pedig a thomas féle kalkulusnak, az a könyv egy égi áldás, feladatokra pedig symolab-ot használok, ami hasonló a wolfram alpha-hoz, szóval elakadni se tudok, mert megoldja nekem. Szóval ha tudsz angolul, akkor matekot tanulni msc szinten is tudsz egyedül az internetnek hála.


Amúgy az oktatás nem csak itthon rossz, a világ minden részén probléma a matek oktatás, a könyvek pedig amit középsuliban adnak, nevetségesen bonyolultak... Én imádtam a matekot régen is, de egy matek könyvet el se tudtam olvasni még akkor, mert k*rvára nem a diákok nyelvén íródott és mindig alapnak veszi, hogy te tudod az azonosságokat régebbről, ezért csak skippeli a feladatokban azt, ahol azonossagot kell alkalmazni és meg se nevezi, hogy mit használ... Szóval ne is csodálkozzunk a matek oktatásom, ha már a gyerekeknek szánt könyv is egy hulladék.


Mateking azért jó, mert nem megy bele az elméletbe, gyakorlatiasan tanít és készít fel egy dogára/zh-ra/vizsgára. Amúgy ez az oldal lehetne az élő példa, hogy nem kéne szárazan magyarázni, nem kéne csúnya kifejezéseket használni és minden diák megértené az anyagot gyorsabban, utána meg majd megtanulja a szakszavakat rá. Pl én úgy mentem egyetemre emelt matekkal, hogy kevertem a nevező/számlálót és fejben alsó/felső számnak hívtam őket. De még is ment a számolás, egyetemen meg gyorsan megtanultam a helyes nevüket. Ergó, f*szság a szakszavak használata, még egy emelt matekosnak is (87% lett amúgy).


Meg elkéne magyarázni a gyerekeknek, hogy mi mire használható, esetleg egyik órán valami fun videót játszanak le vagy a tanár tartsom előadást, hogy hol használjál az adott képletet. Nem lenne nehéz, mindenre van egy izgalmas terület általában.

2020. okt. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!