Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » OKJ-s tanulóként (felnőtt...

OKJ-s tanulóként (felnőtt vagyok) lehet igényelni diákigazolványt kedvezményes bérlet miatt?

Figyelt kérdés
2020. okt. 12. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Iskolarendszerben szokás szerint igen.
2020. okt. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Én nem tudom , de esetleg,ha nem jár, akkor hátha iskolalátogatási igazolást tudnak neked kinyomtatni; és akkor azzal lehet bérletet venni diákkedvezménnyel, hogyha ilyet adnak neked.
2020. okt. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még nem iskolarendszerben folyik az oktatás, az majd csak jövő évtől lesz. Nem akarok szarrágóskodni, vagy ilyesmi, de Bp.-re fogok bejárni, ami nekem 45 km, buszoznom, vonatoznom,és villamosoznom is kell, ami teljes áron biztos nem lesz olcsó. Jó lenne valami diák kedvezmény féleség.
2020. okt. 12. 19:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom ,hogy hétvégi képzés-e, de ha hétvégi, akkor lehet, hogy érdemes ilyen 5/30-as jegyet venni, az olyan, hogy te ixeled be, hogy melyik nap, hány órától szeretnél azon az egy hónapon belül egésznapra utazási lehetőséget. Tehát 30 napból te ikszeled be, hogy melyik napon utazol. Jól nézd meg, nehogy valamit félre ikszelj rajta:):) Valamint, vannak még átszálló-jegyek is, hogyha esetleg kell; de szóval az ötper harmincas egész napra jó azon a napon, amelyikre beikszelted; és asszem, hogy az első napot, ahonnét az érvényességét kéred, ott lehet, hogy a napot nem is kell beikszelni rajta, csak a többin már igen. Nem emlékszem, régen utaztam vele, de szóval jól nézd meg, de egyébként hogyha valamit rosszul ikszelsz, akkor még egyszer szerintem el szokták fogadni. De ne nagyon rontsd el, majd vigyázzál, az a biztos. Az átszállójegy meg azt csinálja, hogy két közlekedési eszközön mehetsz, de az utazás megszakítása nélkül. Tehát pl elmész egyik busszal a megállóba, és ott fölszállsz a másik buszra. És van, ahol lyukasztani kell, meg van olyan is,hogy bedugod szintén abba a kis cuccba, de nem lyukasztani kell, hanem rányomtat egy dátumot.
2020. okt. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*Ja és az 5/30-assal akkor aznap, amin be van ikszelve, bármilyen tömegközlekedési eszközre felszállhatsz.
2020. okt. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!