Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme büfé szakot...

Van értelme büfé szakot elvegezni csak azért, hogy legyen egy diplomám?

Figyelt kérdés

Idén végeztem logisztikai ügyintéző okjn, el is helyezkedtem a szakmában, baromi jó kezdő fizuval, érdekel is a dolog, szeretnék szakmában maradni. Viszont megfordult a fejemben, hogy most még fiatalon könnyebb lenne levelezőn elvegezni egy egyetemet. Sajnos túl sok minden nem érdekel, magolni is utálok, inkább reálos beállítottságú vagyok. Három éve belekezdtem egy pénzügy számvitel foszkba, második félév után menekültem is, utáltam.

Néztem most a gazdmen alapszakot, sokkal jobb tantárgyak vannak, de ott is ugyanúgy ott van a számvitel, adózás és statisztika amik a sírva vittek, nyilván nem esnek bele ugyanabba a hibába újra. Pedig ennek a szaknak még lenne köze is a logisztikahoz, pláne ha arra specializalodnek végül. De nem merek újra belevagni.


Kommunikáció és médiatudomány ami szóba jöhet még, de nem tudom ér - e annyit egy diploma, hogy csak a papír miatt elvegezzek egy ilyen büfészakot. Tényleg magasabb fizut kapnék a későbbiek során, ha lenne egy semmit sem érő diplomám, és ugyanúgy logisztikusként dolgoznék?


Ha tudtok még írni könnyen elvegezheto "csak legyen egy diplomám" szakokat azt is megkoszonnem!



2020. okt. 13. 22:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak abban az esetben kapsz nagyobb fizetést ha a munkáltató bármilyen diplomát elfogad ha nem csak az idődet b@sztad el az egyetemmel.
2020. okt. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha probléma megcsinálni ez emelt matek/infó érettségit akkor úgyse tudnál elvégezni egy logisztika mérnöki szakot,de mást :D .
2020. okt. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%

Ideje lenne már leszokni a büfészak szóról!!!

Minden szaknak van értelme, nem lehet mindenki orvos, mérnök meg IT-s szakember. Csak mert az emberek többsége nem látja a lehetőséget a többi létező egyetemi szakban, attól még az ugyanúgy ér valami a piacon. Lehet nem fizet annyit, de attól még nem hasztalan.

Nem tudom miért lettek ennyire lenéző s*ggfejek az emberek.

2020. okt. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Bocsánat, akkor nem büfészak, csak nem mérnökiorvosijogi :DD

Így jobb? Ha azt írom mondjatok nem meghalos, könnyen elvegezheto, lazább szakokat az jobban esik?


A kérdésemre válaszoljon inkább, aki hozzászól. Köszönöm.


Matekkal nincs bajom, 98%os lett az érettségim is, utólag meg is bántam hogy nem mentem emeltre végül. A sok matek nem gond, pont nem azokon véreztem el PSZ-en sem, ugyanis semmi matek nem volt.


Jelenleg a kereskedelem és marketingnek lenne ezek szerint a legtöbb értelme, logisztikai specializációval. Így már érne valamit a diplomám, nem? :) Ha már le-büfészakoztátok a nembüfészakos képzéseket, amiket eddig felsoroltam.

2020. okt. 14. 17:43
 15/18 anonim ***** válasza:
58%
Jaj dontsd mar el magadnak akkor, semmi nem jo neked
2020. okt. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
82%
Az Isten szerelmére emberek értsétek már meg, hogy a büfészak, mint olyan nem létező fogalom.
2020. okt. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan, hogy büfészak, csak sokan keverik itt a piacképesség fogalmával.


Azok a szakok, amelyeket a piac nem értékel, de van belső értékük (például ógörög-latin szak, assziriológia szak, művészettörténet szak stb.), azok nem büfészakok, sőt, sok esetben nagyon nehezek. A felsoroltak például simán vetekednek egy jogi szakkal.


Büfészakok azok, amelyeket nagyon könnyű elvégezni (kb. a büfé-ruhatárból), nevetséges a tananyag, alig van tárgyi ismeret, na azok a büfészakok. Sport-rekreáció, andragógia, egészségturizmus-szervező stb. stb.

2020. okt. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Műszaki menedzser szakon nem gondolkodtál? Azon van logisztika specializáció és annyira nem is vészes elvégezni a szakot.
2020. okt. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!