Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme büfé szakot...

Van értelme büfé szakot elvegezni csak azért, hogy legyen egy diplomám?

Figyelt kérdés

Idén végeztem logisztikai ügyintéző okjn, el is helyezkedtem a szakmában, baromi jó kezdő fizuval, érdekel is a dolog, szeretnék szakmában maradni. Viszont megfordult a fejemben, hogy most még fiatalon könnyebb lenne levelezőn elvegezni egy egyetemet. Sajnos túl sok minden nem érdekel, magolni is utálok, inkább reálos beállítottságú vagyok. Három éve belekezdtem egy pénzügy számvitel foszkba, második félév után menekültem is, utáltam.

Néztem most a gazdmen alapszakot, sokkal jobb tantárgyak vannak, de ott is ugyanúgy ott van a számvitel, adózás és statisztika amik a sírva vittek, nyilván nem esnek bele ugyanabba a hibába újra. Pedig ennek a szaknak még lenne köze is a logisztikahoz, pláne ha arra specializalodnek végül. De nem merek újra belevagni.


Kommunikáció és médiatudomány ami szóba jöhet még, de nem tudom ér - e annyit egy diploma, hogy csak a papír miatt elvegezzek egy ilyen büfészakot. Tényleg magasabb fizut kapnék a későbbiek során, ha lenne egy semmit sem érő diplomám, és ugyanúgy logisztikusként dolgoznék?


Ha tudtok még írni könnyen elvegezheto "csak legyen egy diplomám" szakokat azt is megkoszonnem!



2020. okt. 13. 22:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
Semmi ertelme. Ha ez a logisztika bejon, maradj. Semmi ertelme mondjuk egy politologia, szabad bolcsesz diplomanak, semmit nem tudsz majd vele kezdeni. Tesom is pl 5. evet vegzett a szakkozepben es sokat tanult magatol, ugyanott dolgozik annyiert, mint a diplomasok, mert a szaktudas szamit. Szerintem egy diploma nem er sokat, inkabb a tudas. Mondom en tanarszakoskent. Szerintem akkor eri meg a diploma, ha azzal szeretnel foglalkozni kesobb
2020. okt. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Maradnék a szakmában, csak egy csomó állás volt most is, ami úgy volt meghirdetve, hogy felsőfokú végzettség kell hozzá, lehetőleg szakiranyu... :D Ergo van amihez csak diploma kell, de nem logisztikai mérnöki mondjuk (amire mellesleg nem tudok jelentkezni mert nincs hozzá megfelelő érettségi sajnos). Meg mindenhol azt hallani, hogy felsőfoku végzettséggel akár ~100 ezerrel többet is kapni fogsz ugyanazért a munkáért.
2020. okt. 13. 22:40
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
A nemzetközi gazdálkodás vagy a kereskedelem és marketing való neked, ezeken minimális számvitel van csak.
2020. okt. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 vantel ***** válasza:
29%
Logisztikus a raktáros?
2020. okt. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Annál azért kicsit tágabb ez a szakma :D

Anyagbeszerzes, szállítmányozas, fuvarszervezes, raktározás stb stb

2020. okt. 13. 23:21
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Azért édesek ezek a kérdések.


A logisztikus okj-val megütötted a "bombajó kezdő" fizut és már is úgy érzed, tudsz valamit.


De simán le büffészakozol egyetemi képzéseket. Úgy, hogy hamar kipottyantál egy foksz képzésről.


De azért a magasabb fizu és pozíció mégiscsak jó volna.


El kell keserítselek.


Az okj-s papiroddal van egy bizonyos plafon (amit a szövegen alapján elértél, mivel a további előrelépés érdekében bizony felsőfokú végzettség kellene).


Pontosan ezt folyamatot látom az irodában is, ahol gyakornokoskodom.


Van ott két roppant jópofa, okj-val rendelkező csaj. Bizony elérték azt a bizonyos plafont ami a béreket illeti. Az egyetem büdös nekik, de a több pénz jó volna. Megy a panaszkodás, megaz egyetemisták lenézése. Van egy másik, két diplomás munkatársam is. Másfélszer annyit keres, mint a két leányzó és emiatt utálják is rendesen.


Nem tudjàk elfogadni, hogy semmi másról nincs szó, mint hogy a kétdiplomás munkatársan beke tette a munkát és joggal tart igényt arra a bérre.


Szóval egészen nyugodtan végezz el valami ógörőg, bölcsész szakot (mert az úgyis csak egy könnyen elvégezhető büffészak, szerinted). Szerinted érdekelni fogja a munkáltatódat a papirod, aminek köze nincs a jelenlegi munkakörödhöz?

2020. okt. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%
Ha tetszik a logisztika és ebben szeretnél előbbrelépni, akkor valamilyen mérnöki szak elvégzése volna célszerű, elsősorban logisztikai mérnöki vagy mérnök-menedzseri, különben jó eséllyel megrekedsz beosztottnak életed végéig. Csináld meg a felvételihez szükséges érettségit, és máris meg lesz oldva a dolog. Jövő májusig rengeteg idő van még a készülésre, akár magántanárt is fogadhatsz.
2020. okt. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy ahhoz emelt matekot vagy emelt info/focit kellene csinálnom, utóbbiakbol sima középfokum sincs, nem tudnám megcsinalni egyiket sem. A matek megy, de túl jóra kellene megirnom ahhoz, hogy egyáltalán fizetosre felvegyenek, és nem látok rá sok esélyt, pedig a közép szintűm majdnem hibátlan lett. Úgyhogy a logmérnöki diplomát elengedtem, ahelyett néznék valamit, amihez nem kell emelt matek, elfogadjak az emelt angolomat, nem kell két nyelvvizsga, és azért levelezőn munka mellett is elvegezheto anélkül hogy idegosszeroppanast kapnék :D


A kermark jól hangzik, kicsit utána nézek még a szaknak, de az pont ilyennek tűnik. Ráadásul abból is lehet logisztikara specializalodni, szóval lehet jó is lesz.


Utolsó előtti válaszoló meg kezdjen valamit az életével, hogy ne kelljen ilyen besavanyodottan élnie a kis életét. Biztos sz@r lehet ha valaki ennyire elégedetlen az életével, hogy így látja a dolgokat. :D

Igenis vannak egyetemen büfé szakok, és azért szerintem összehasonlithatatlan a logisztikai okj, a psz foszk és a példánál maradva egy kommédias alapkeozes. Az okjn két év alatt ugyanazokat tanultuk, amiket egyetemen is leadnak, nyilván a sok szabvál nélkül. Nehéz volt, seggelős, nyilván nem annyira azért mint egy psz. De van ismerősöm kommunikáción, és ő maga mondta hogy lényegében beadandokbol és kiseloadasokbol kapják a jegyeket, akkor ez nem minősül büfészaknak, ami lényegesen könnyebb, mint az okj, amit csináltam? :D

Meg amúgy én is pont a diplomaszerzésen vagyok, úgyhogy nem tudom mit magyarázol a fizuk közötti különbségekről. Mellesleg nyilván van még innen feljebb, de azért azt ne mondd nekem, hogy egy kis semmit se ero okjval olyan rossz palyakezdokent a nettó 280, amit kapok. :) kollégámnak okjs papírja sincs, és sokkal többet kap nálam, pedig ő is csak két éve dolgozik a szakmában. Erről ennyit.

2020. okt. 14. 07:41
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

Látom pont a lényeg nem ment át, kérdező, sebaj.


Még mindig abban a hitben vagy, hogy az esetlegesen, "könnyen és gyorsan" megszerzett, ne legyen benne semmi matek, se semmi komolyabb nehézség, büffé szakos diplomád majd bárkit is érdekelni fog a jelenlegi helyeden.


(Elárulom, nem fog).


Nyugodtan ragaszkodj továbbra is a bizonyos egyetemi szakok büffé, de a raktáros okj meg milyen nehéz teóriádhoz.

2020. okt. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező mint fentebb írtam, a nemzgazd vagy a kermark szakok nagyon jók a logisztika mellé. A nemzetközi gazdálkodásnak van logisztika szakiránya a BGE-n. A kereskedelem és marketing szak is nagyon jó. Itt írtam a marketing szakról bővebben:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2020. okt. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!