Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Májusban újra érettségizhetek...

Ilike2001 kérdése:

Májusban újra érettségizhetek pár tantárgyból vagy csak októberben lehet újra megpróbálni? Ugyanabban az iskolában kell jelentkezni ha lehet vagy másik iskolába is újra próbálkozhatok?

Figyelt kérdés
Eddig nem akartam egyetemre menni így nem érdekelt annyira hogy nem lett annyira jó az érettségim. De most mégis meggondoltam magam és mégis szeretnék menni de kevés a pont számom. Javítani úgy tudok rajta ha két tantárgyból újra érettségizem.

2020. okt. 14. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen bármelyik érettségi időszakban lehet. Másik suliban is jelentkezhetsz.
2020. okt. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet májusban és lehet bárhol, de csak a kormányhivatal köteles elfogadni a jelentkezésedet, a középiskolák nem. A saját iskolád valószínűleg elfogadja, másik nem biztos.
2020. okt. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2020ban érettségiztem és most egy másik suliban tanulok szakmát.Emiatt is kérdezem mert ha lehet a mostani suliban érettségiznék újra.De köszönöm a válaszokat.
2020. okt. 14. 19:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy az egyik felvételi tárgyadbol emeltet kell tenned?

Jelentkezhetsz persze a saját iskoládban is, de az emelt nem ott lesz, hanem valahol máshol.

2020. okt. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Épp ezért szeretnék menni újra mivel az emelt érettségim nem lett annyira jó. Meg az egyik középszintű se lett annyira jó. Így csak két tantárgyból szeretnék újra.Persze nem buktam egyikből se csak szeretnék jobbat írni. Az emeltnél főleg azért hogy megkapjam az 50 pontot. Mert az mégis sokat dob az össz pontszámomon.
2020. okt. 15. 04:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!