Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség tudományos...

Mi a különbség tudományos számológép és tudományos számológép között?

Figyelt kérdés
11.es vagyok, ezért már nem elég egy sima mezei számológép, hiszen már másodfokú egyenleteket veszünk, gyökvonás, stb. A kérdés az hogy mi a különbség az olcsó 4-5 ezres és a 60-70 ezres számológépek közt? megéri drágát venni, vagy elég az olcsó 4-5 ezres?

2020. okt. 14. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Bőven elég a 4-5 ezres is (sőt, még olcsóbban is van, az is bőven elég).
2020. okt. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

középiskolába teljesen jó lesz az olcsóbb is, még az is bőven többet tud, mint amire szükséged lesz

a drágánál meg biztos a minőséget meg esetleg a márkát is megfizeted, de alapvetően az a különbség, hogy azon sokkal több funkció van, de arra az emberek mondjuk 99%-ának soha az életbe nem lesz szüksége

2020. okt. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A drágákkal óvatosan! Van olyan, ami alkalmas szöveges információ tárolására, például az ilyen érettségin nem használható!
2020. okt. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém a 8000-es kategória, 274 funkciót tud ami bőven elég az érettségire, én azért ebben a kategóriában vettem mert későbbre is terveztem de szerintem oda már kevés lesz

A 70k-s kategória jellemzően nem használható érettségin mert tud szöveget tárolni(ezt úgy tudod legkönnyebben megállapítani, hogy ott az ABC a gombok felett

Ha műszaki irányba tanulsz tovább akkor én a 12k-s kategóriával szemeznék a helyedben, ha nem akkor elég az 5k-s is

2020. okt. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2020. okt. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Canon F-789SGA

Casio fx-991CEX

Sharp EL-W506T


számítanak jó t.számológépnek műszaki területen. Érettségin használhatók. A többi butított 'vágott verzió'..


(azoknak akiknek nem éri meg a +5eFt ot -ami 2 szeri étkezés a mekiben- azok nem gondolják komolyan a műszaki pályát)

2020. okt. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan az utolsó mondja. A Casio FX-991cex a legjobb jelenleg azon számológépek közül, amelyeket engednek érettségin és egyetemi vizsgákon (mivel nem grafikus és nem programozható). A cex változat ráadásul magyar nyelvű, és magyar füzetke van hozzá. 10K körül lehet kapni a neten bárhol, és ez jó lesz még egyetemen is sőt utána is.


Nekem van 50 ezres HP kalkulátorom is, soha nem használtam ki a tudását, és vizsgán se engedik. Most a fenti Casio modellt használom és nagyon szeretem.

2020. okt. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem szamologep vasarlasakor elsosorban azt erdemes nezni, hogy dolgozatnal/vizsgan mit hasznalhatsz. Ez mar korlatozza a tudasat, ami az arat.

Muszaki teruleten ugyis ott lesz elotted egy szamitogep (esetleg egy okostelefon), onnantol elerheto a Python (Jupyter), Matlab, Maple, esetleg Excel, meg a mindenfele, teruletfuggo tervezo meg szimulacios programok, es nem kell szenvedned egy masik eszkozzel.

2020. okt. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

@8

Hol lehet vizsgákon okostelefont használni..?

SMS távsegítségel és youtube videókkal megsegítve?

Csak lefotózod vele a ZH kérdéssort és visszakapod kidolgozva? Csak le kell másolnod az okostelefonról a papírra? Érettségin biztos jól jönne.. ;P

2020. okt. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

@9: Vizsgan nyilvan csak szamologepet hasznalhatsz, eppen ezert erdemes szamologepbol olyat venni, amit oda bevihetsz (mar emlitettek tobben, hogy szoveges memoriaval rendelkezot, meg nagyon extrakat nem engednek, mert azzal csalhatnal). Szoval kivalasztasz szamologepbol egy olyat, amit oda bevihetsz (2 soros kijelzo, trigonometrikus fv-ek, hatvanyozas, esetleg ha van 1-2 plusz valtozonyi memoriaja vagy mondjuk binaris/hexadecimalis modja, az jo). Ez kb. csak vizsgakra kell (meg arra felkeszulesnel, hogy ne vizsgan jojj ra, hogy nem tudod hogy kell hasznalni), nem erdemes arra keszulni, hogy a kesobbi mernoki gyakorlatban is jo legyen, mert arra lesz jobb eszkoz (okostelefon/szamitogep).

Ha a fonokod megker arra, hogy szamolj ki valamit, nem fogja zavarni, hogy "tul okos" eszkozt hasznaltal, vagy nem magadtol ment (mert Stackoverflow-n talaltal ra egybol megoldast), ellenben ertekeli ha fel nap zsebszamologepnyomkodas helyett 10 perc mulva ott az eredmeny, grafikonon abrazolva. Marpedig ritka az olyan tudomanyos szamologep, ami fel tudja venni a versenyt azzal a szamitogeppel, ami az asztalodon/zsebedben amugy is ott van.

2020. okt. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!