Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan haladtok a szakdolgozat...

Hogyan haladtok a szakdolgozatotokkal, mennyi időt tudtok rászánni, mennyire érdekel a témája?

Figyelt kérdés
Én most kezdem el írni a szakdolgozatom, de nagyon nem így képzeltem el. Most vagyok az 5. félévemben egy 6 féléves szakon, tehát úgy kell szakdogát írnom, hogy még javában tanulok. Ez egyrészt azért rossz, mert így tulajdonképpen még csomó mindenről nem is hallottam soha és lehetséges, hogy egy sokkal jobb témával is elő tudnék állni a képzés végén. Másrészt csomó dolgom van, mert az óráimra is folyamatosan készülnöm kell (mind szeminárium, amikre óráról órára készülni kell) és emiatt sokkal kevesebb időm is marad magával a szakdolgozatommal foglalkozni (egy-egy este maximum). A témát is nagyon nehéz volt kiválasztani, mert fogalmam nem volt róla, hogy hogyan működik ez az egész (nem kaptunk semmiféle tájékoztatást vagy segítséget a tanároktól, nem voltak ajánlott témák és nem lehetett hozzáférni a korábbi évek szakdolgozataihoz sem). Végül kiválasztottam egyet, de nem érzem elég jónak vagy biztosnak, és annyira nem is érdekel. Nem nagyon találom rajta a fogást, mert írni tudnék a témáról, de nem nevezném kutatásnak.
2020. okt. 16. 12:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Pont így vagyok, mint te, de mellette még heti 24 órát dolgozok.


Úgy érzem, hogy szétesek lassan. Megkéne felelnem viszonylag jól otthon (háztartás, főzés, takarítás), munkahelyen, iskolában (zh-k, szakdolgozat, beadandók). Kezd sok lenni.

2020. okt. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én szerencsés voltam, mert az utolsó év előtti nyárra már megvolt az irodalmazás, és akkor írtam meg. Véletlenül botlottam a témába, imádtam, az egyik tanárom javasolta, hogy dolgozzam tovább szakdolgozattá. De nem az általános, az emberek mégis meg tudják írni a szokásos feladataik mellett is. Akaraterő kell hozzá, de mindenképp érdemes még most, időben elkezdeni, és nem áprilisban "sírni".
2020. okt. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!