Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kockás vagy négyzethálós?

Kockás vagy négyzethálós?

Figyelt kérdés
Nagyon sok matekfüzet hátuljára az van írva, hogy kockás. De a kocka térben van nem? Akkor ezt most hogy?

2020. okt. 17. 20:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj a fogyasztóvédelemhez!
2020. okt. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több féle négyzetrácsos füzetem volt, de mindegyiken kocka szó szerepelt. Szerintem ez az emberek miatt van így, aki bemegy a papírboltba 99%, hogy ilyen néven fogja keresni. A társadalom miatt változhatott meg ez a dolog.
2020. okt. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egy kockás ing négyzethálós, a pöttyös ruha körlapos, ...
2020. okt. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól az még "kockás", hogy valójában, nem ez a hivatalos matematikai elnevezése. Mint ahogy pl az általában bodobácsnak hívott rovar sem bodobács, hanem poloska...

Így nevezik, mert ez épült be a köztudatba.

2020. okt. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Matematikai értelemben igen. A köznapi életben pedig megengedhető ennyi pontatlanság. Példának okáért a köznyelvben a tömegre a súly szó is használatos, amiért a fizikusok legszívesebben élve elégetnék az embert.
2020. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A kocka szót úgy vettük át, hogy a testre és a mintára is alkalmazható.

A füzet kockás, a mintája kétdimenziós kockákból áll.

2020. okt. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tom Benko ***** válasza:
Ennek eredménye, hogy ha matekórán kérek egy kockát rajzolni, akkor kapok egy remegő kézzel felskiccelt téglalapot.
2020. okt. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha így van, akkor rosszul tanítod a matekot ;)
2020. okt. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Tom Benko ***** válasza:

Nem. Ez korábbról hozott rögzülés. Már kilencedikesekkel is hülyére szenvedem magam.

"-Itt egy kocka. (Felvázolok egy axonometrikus kockát.)

-Tanár úr, az hol kocka?

Elkezdek mutogatni kockához közelítő testeket, megpróbálom lerajzoltatni. Elképesztő dolgokat sikerül összehozni."

2020. okt. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... nekem a harmadikosom kockás füzetbe ír, ennek ellenére ha azt kérem, kockát rajzoljon, megközelítőleg felismerhető, hogy az akar lenni (nyilván több sebből vérzik, de nem egy sima téglalapot vagy négyzetet rajzol).

Szóval akkor is azt gondolom, hogy ott nem az elnevezéssel van a baj, hanem az oktatással.

2020. okt. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!