Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Máshol is ennyire bele mentek...

Máshol is ennyire bele mentek az informatikába gazdaság és menedzsment szakon?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy hálózatokat, hardvereket, memóriákat, számítógép fejlődésébe meg mindenbe részletesen bele megyünk. Tudtommal nem informatikai szak vagy én tévednék?

2020. okt. 21. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
nem, nálunk infóbol csak excel,access volt.
2020. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Access-t mihez használtátok? Könyveléshez?
2020. okt. 21. 14:56
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem, csak olyan szinten mint a gimiben. Üzleti infó tárgyból volt ez, más infóm nem volt/lesz.
2020. okt. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Én is gtkn vagyok és infón mi is csak excelt és accesst használunk
2020. okt. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%
Kérdező amiket írsz az ált. isk. 6. osztályos info tananyag. Ez milyen órán van neked??
2020. okt. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5-ös neked a hálózatok mióta általános iskolás anyag? Még a többinél megértem hogy azt mondod de hálózatokat nem igen tanítanak általános iskolában. Amúgy Vállalati információs rendszerek óra, de volt Informatikánk is szokon is ezeket vettük.
2020. okt. 21. 19:48
 7/10 A kérdező kommentje:
*azokon
2020. okt. 21. 19:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom mit értesz hálózatok alatt Kérdező.. ha olyan dolgot, ami belefér a Vállalati és információs rendszerek órába, akkor mit csodálkozol?


Nekem csak Informatika I-II. volt anno és mi Access-eztünk.


Ha jobban belegondolsz, egy menedzsereknek szóló IT órát nagyon nehéz jól megcsinálni. Három egyetemen tanultam IT szerű órákat, mindegyik csalódás volt. Az összes. Feltehetően egyszerűen ez egy nehéz műfaj. Ha informatikus tartja, akkor nem tud a menedzserek nyelvén beszélni, nem tudja mire van szükségük.

2020. okt. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jó van hogy belefér de olyan szinten hogy hálózati topológiákat tanulunk? Nem rendszergazdák leszünk azért csodálkozok.
2020. okt. 21. 20:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jogos a kérdésed, mert menedzserként tutti nem ilyenekkel fogsz találkozni... szerintem olyasmit kéne tanítani, mint például nagyvállalati szoftverarchitektúrák, ITIL, agile stb. stb. => amivel mint menedzser is találkozhatsz... amiket írsz azokkal még egy IT projekt keretében sem fogsz találkozni soha... de várd meg, mire fut ki az egész.


Szomorú, de sok esetben olyanok tanítanak a magyar egyetemeken, akik saját maguk soha nem voltak nagyvállalati menedzserek, így nagyjából csak gyenge segédlila fogalmuk van arról, hogy mi zajlik egy nagyvállalatnál... általában azok a használható órák, amiket korábban gyakorló menedzserek tartanak.

2020. okt. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!