Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik érné meg jobban?...

Melyik érné meg jobban? Gazdálkodási és menedzsment vagy mérnökinformatikus?

Figyelt kérdés

2020. máj. 20. 07:35
A kérdező szavazást indított:
Gazdálkodási és menedzsment
Mérnökinformatikus
24 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Ha duális képzésen akarsz részt venni, a mérnökinfóval többet érsz.

Egyébként totál mindegy, mindkettővel el tudsz helyezkedni ugyanazon a helyeken szinte.

2020. máj. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Egyértelműen mérnökinfo.
2020. máj. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Ugye nem DUE? Én gazdinfón vagyok, itt mindegy milyen szakon vagy, durván mélytorkozol majd...
2020. máj. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Infón sosem könnyű, de a mérnökinfó szerintem ennek ellenére is egy jó választás
2020. máj. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gazd. és m. a BGE-n van megjelölve, a mérnökinfó pedig az ÓE-n.
2020. máj. 20. 09:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretsz programozni, akkor értelemszerűen a mérnökinformatikus. Sokkal több lehetőség van benne, és nincs akkora túlképzés, mint a gazdmenen. A gazdmen ilyen "nesze semmi, fogd meg jól" érzés a végén, tanulsz mindenfélét, de nem kapsz konkrét szakmát a kezedbe. A munkahelyeden lesz belőled ilyen olyan menedzser, ha sikerül elhelyezkedned. A mérnökinfo sokkal jobb diploma ilyen szempontból, kapsz konkrét, apró- vagy nagy pénzre váltható szakmát a kezedbe.


Ha viszont nem szeretsz programozni, akkor nem ajánlom a mérnökinfót, inkább menj gazdasági szakra. De szerintem akkor is inkább pl nemzetközi gazdálkodásra (különösen logisztika szakirányra), pénzügy-számvitelre, marketingre, hogy legyen valami konkrét szakma is a kezedben.

2020. máj. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon nem szeretem az ilyen kérdéseket: melyik érné meg... melyiket szeretnéd jobban - ez a kérdés.Az anyagiak másodlagosak, ha csak nem akarsz egy életen át olyan munkát végezni, amit nem szeretsz.
2020. máj. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindkettőben eltudnám képzelni magamat, nem is az anyagiak miatt kérdeztem meg. Inkább az érdekelt, hogy melyik képzettséggel tudnék könnyebben elhelyezkedni. Véleményeket szerettem volna kapni, kaptam is, köszönöm mindenkinek. :)
2020. máj. 22. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!