Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, hogy a biológia szóbelire az "A" feladat hogy néz ki?

Figyelt kérdés

Nem értem és semmit nem mond a tanár.. Nem értem azt sem, hogy miről kell kísérletet csinálni? Milyen fajfelismeres kell az A feladatban? Egyáltalán összefügg a kísérlet és a fajfelismeres? Ahhoz kapcsolódó kísérlet kell?


Van még 1 hónap a szobeliig és nem tudom, hogyan tudnék felkeszulni rá így. Anno a biosz tanár azt mondta, majd írásbeli után megbeszeljuk hogy kell a kísérletet csinálni. Azóta se segített senkinek..


Segítsetek legyszi :(((



2020. okt. 22. 12:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, hogy az őszi érettségire is aktuális, de itt vannak a 2020-as szóbeli tételek (emelt):


[link]


Ez alapján úgy működik a szóbeli, hogy az A részben kapsz egy tételt amiről majd beszélned kell. Fajfelismerés és kísérlet nincs benne. Ha olyan témát kapsz, akkor híres kísérletekről lehet beszélni (pl állatok viselkedésénél Konrad Lorenzről vagy a DNS témánál az Avery kísérletről), de csinálni nem kell semmit, csak beszélni.


Közép vagy emelt szinten vizsgáznál egyébként?

2020. okt. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Középszintű szóbelin háromféleféle A tétel van:

- vagy kísérlet: ezt el kell végezni a bizottság előtt (ezt is pontozzák), és rövid kérdések vannak mellé, ezeket meg kell válaszolni;

- vagy fajismeret: vagy növényt vagy állatot kapsz (fotót vagy preparátumot), használhatod hozzá a Növényhatározót/Állatismeret könyvet. Van amikor a határozás menetét is kéri a tanár, van aki csak azt kéri, hogy nevezd meg/ismerd fel a fajt (jó lenne tudni, hogy a Tied mit kér!);

- vagy növényökológiai vizsgálat: ökológiai igényeket tartalmazó táblázatok segítségével (Simon-Seregélyes: Növényismeret könyv végén) kell feladatokat megoldani (gyakorlatilag a táblázatokból kikeresni a megfelelő értékeket - ez a legkönnyebb feladattípus).

A könyveket az iskolának kell biztosítania. Legalább annyit szedj ki a tanárodból, hogy melyik könyveket fogja használni!

Az A tétel kiváltható projektmunkával (neked ez már nem megvalósítható, mert az több hónapos meló).

Remélem segítettem, sok sikert a szóbelin!

2020. okt. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!