Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki elmagyarázná érthetően...

Valaki elmagyarázná érthetően (ha szeretné), hogy pontosan mi is kell a felvételihez jövőre az SZTE ÁOK/FOK szakokra?

Figyelt kérdés

Pontszámítás,emelt szintű érettségik stb.

Bioszból és fizikából szeretnék érettségizni majd.Pontosan hol találom a követelményeket és pontosan melyik könyvekből lenne a legcélszerűbb tanulni?Előre is köszi a válaszokat :)



2019. szept. 24. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Biosz és kémia/fizika emelt kell, ez a felvételi követelmény, gondolom nem ismeretlen

Új szabályok miatt, ugye hiába van 2 emelt csak 50 pont jár utána, hiába tennél még le többet akkor se lenne így meg a 100 (úgy emlékszem)

Az OH oldalán meg megtudod találni a közép és emelt érettségik követelményeit, könyveket ajánlani így hirtelen nem tudok, nem tudom eddig miből tanultatok/tanultál, illetve hogy milyen szinten, de nekünk a mozaikos könyvek voltak eleve megrendelve és az elég volt. Persze majdnem az egészet meg kellett tanulni és nekünk a tanárunk nagyon sokat segített és így teljesíthető is volt egy 450-470 pont mindenkinek aki orvosira akart menni. Nyelvvizsga 1-2 ajánlott, ha van felsőfokú úgy könnyebb. Közepekben pedig a zanza volt nagy segítség és akkor azokból is mehet egy stabil 80%, ügyesen és ne add fel, legyen meg ez az év, kitartást!

2019. szept. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Annyival kiegészíteném az előttem válszolót, hogy nem ajánlott, hanem kőtelező 1 nyelvvizsga. Amiért nem kapsz pontot. Ha szeretnél még többletpontot akkor kell 2 nyelvvizsga.
2019. szept. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És akkor hogy lesz meg a ponthatár?Vagy nem értem hogy számítsák akkor
2019. szept. 26. 15:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy hogy mennyire frissült most a felvi, de ott az ő kalkulátoruk még a “legjobb”, amúgy meg igazából ne ezeket nézegesd, mert akkor te se teljesítesz úgy, hanem tegyél bele amennyit tudsz és ha most lenne 400-410 pontod már az szerintem egész jó lehet. Maximumot kell kihozni és majd attól függően hogy mennyien jelentkeznek, milyen eredményekkel, úgy alakulnak a pontok. Alulteljesítést is úgy értem hogy az utolsó ember akit felvettek az volt 441, nem mindig jó utolsónak lenni (később pl rangsoros tárgyfelvételnél, inkább jobb ha ezeket leszarod és megpróbálsz minél többet kihozni a dolgokból, hogy kb ”középmezőnybe” vegyenek fel)
2019. szept. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de az emelt szintűek mellé mit vesznek még figyelembe?
2019. szept. 26. 19:40
 6/8 anonim ***** válasza:

A tantárgyak utolsó 2 évi jegyei (itt pl ha van több nyelv is a suliban, akkor válaszd azt ami jobb, még akkor is ha nem érettségizel belőle, ugyanígy pl nekem a biosz 4.4, így négyes lettem 11.ben és inkább fizikát vittema felviben, mert ott 9.-10.ben is ötös voltam, így ez +1 pont)

Az összes érettségidet nézik általában, ezért érdemes mondjuk most elkezdened a törit meg a többit olvasgatni mert azzal kényelmesen tudsz haladni (nálunk nagyon rossz a volt az a tanár ezért inkább megvettük a kidolgozott tételes könyveket és azt olvastuk októbertől, kényelmesen és akkor nem szakadt rád áprilisban minden, mert akkor tuti elrontottam volna az egészet)

Ha emelt mellett van mondjuk 2 nyelvvizsgád akkor azt, esetleg még sport vagy oktv eredményeket, de amúgy ezeket a felvi oldalán is leírják😅

Annyira nem gáz azt a sok oldalt gyorsan végigfutni

Ezért érdemes mondjuk a közepekből, egy 80-85%ot teljesíteni és ha még mondjuk a kémia nem is lesz olyan jó (idén az volt a nehezebb elvileg) és akkor sincs nagy gáz, de annyi édeskevés hogy momndjuk a biosz 70% a kémia meg 55%, a többi meg 60-70% körül van.

Én érettségire tanulás alatt jöttem rá hogy tudok jobban tanulni, mert itt már 2. héten 200 oldalt kell kb tudnod😅

Ezeket a korán kezd a közepeket dolgot meg végzettektől hallottuk és igazuk volt, én bioszt kicsit később kezdtem mint akartam (február vége), arra lehet picit több időt szántam volna és akkora végén ott is nyugodtabb lettem volna.

Nem tudom mennyire vagy bulizós, de pl ezt is kb kilőheted idénre, a végén viszont nagyon megéri mikor felvesznek. (Én nagyon szerettem eljárni minden vagy minden második hétvégén de 12.ben év elején voltam vagy 3x, szalagavató afteren és utána csak az írásbelik után.. nagyon figyelj arra hogy mennyit tudsz pihenni, ugyanúgy eltudsz járkálni csak ne hajnali 3ra érj haza, mert akkor jegyzel meg jobban dolgokat ha eleget alszol. Ezt akkor énis hülyeségnek gondoltam aztán mégis ment, egyetemen is sima napon simán tudsz többet aludni picit és jobban megy a tanulás)

Bocsi kicsit eltértem a témától de ezt az évet tényleg húzdd meg és akkor tuti felvesznek, ha mindened beleadod akkor ott nem lesz semmi gáz

2019. szept. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
azt kifelejtettem,hogy idén fejeztem,és csak jövőre fogok beiratkozni,mivel egy évet kihagyok.a metódus nem változik,hogy kihagytam egy évet,igaz?
2019. szept. 27. 20:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Mármint felvettek és passzívon vagy?

Minden kötelező emelt, nyelvvizsgád megvan? Mert ha igen, akkor ugyanannyi lesz a pontszámod, mint idén csak -78, ha 1 középfokú nyelvvizsgád van (mert a bioszt vagy a kémiát/fizikát fogják kötelező emeltként levonni és csak másikért kapsz 50et, középfokú nyelvvizsgáért meg ugye semmi pluszt nem kapsz már, ami eddig 28 volt)

2019. szept. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!