Hogyan lehetek sebész?

Figyelt kérdés

Még nagyon távol állok az egyetemtől, és nem tudok róla sokat, úgyhogy légyszi ne gúnyoljatok ki a kérdéseim miatt. A Semmelweisre szeretnék majd menni, általános orvostudományi karra.

A kérdésem az lenne, hogy a diploma után egy általános orvos leszek, ugye? De ha én sebész szeretnék lenni, akkor azt már az egyetemen tudnom kell, vagy csak utána? És a szakosodás a klinikán történik (ahova dolgozni megyek), vagy az egyetemen?

Másik főbb kérdésem, hogy a rezidensképzés miként zajlik? Gondolom nem úgy, hogy ismét padba ülök, és a tanár mondja az anyagot, én pedig jegyzetelek.



2020. okt. 28. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
6 év SOTE AOK után elmesz valahová rezidensensnek majd szakvizsgázol sebészetből ami kb még 5-6 év.
2020. okt. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Érettségizel (emelt biosz és emelt kémia vagy fizika), felvesznek valamelyik orvosira. 6 év egyetem után megkapod a diplomádat, általános orvos leszel. Az egyetem alatt nem számít, hogy mi szeretnél lenni, mindent meg kell tanulni, mindenből le kell vizsgázni. :D Munkahelyet keresel, bármelyik kórházban elkezdhetsz sebész rezidensként dolgozni, nem kell sem klinikának lennie, sem az egyetemhez tartoznia. Arra kell figyelni, hogy azért olyan hely legyen, ahol lehet tanulni (olyan a beteganyag, illetve legyen aki tanít).

Mint rezidens, dolgozol, operálsz, beteget vizsgálsz, ügyelsz, fizetést kapsz, más osztályon is végzel gyakorlatot, tanulsz otthon. 6 év múlva, sikeres szakvizsga után, szakorvos leszel.

2020. okt. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. okt. 28. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!