Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit javasoltok, milyen szakmát...

Mit javasoltok, milyen szakmát tanuljak egyetemen, ha a fizika meg az informatika kitűnő, a matek viszont elég egy gyenge négyes. Érdemes megpróbálni egy gépészmérnöki, vagy egy energetikai mérnöki képzést? Vagy hagyjam az egészet a francba?

Figyelt kérdés

2020. okt. 29. 16:45
 1/5 x_xNellix_x válasza:
80%

Nem hiszem hogy gondjaid lennének a matekkal, ha fizikából kitűnő vagy.

Esetleg a tanárral van probléma?

Ha igen, akkor ajánlom hogy keress fel egy matek tanárt.

Ha valóban szeretnél gépész/ energetikai mérnöknek tanulni, akkor szerintem ne hagyd hogy egy matek négyes visszatartson :)

2020. okt. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

x_xNellix_x. Ez az eredmény hagyján is ahhoz képest hogy általános 5.-től 7.-dikig kettes voltam matekból, nyolcadikba voltam hármas.

Utána jött a szakgimi, és ez valahogy megváltozott. Egyébként is a fizika, meg az infó jobban érdekel/érdekelt mint a matek. Ja és még

valami. Szerinted melyik a legjobb műszaki egyetem, ahova fel is vennének engem?

2020. okt. 29. 17:08
 3/5 x_xNellix_x válasza:
56%

Mindkét tárgynál használod a matekot, ezért érthetetlen számomra.

Egyébként ez sok mindentől függ, hogy hova vesznek fel. :)

De a felvi.hu -n minden információt megtalálsz amire szükséged van.

2020. okt. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Ha motiváció és érdeklődés az van, akkor nem szabad csak úgy hagyni a francba a dolgokat.

Rá kell gyúrni a matekra, és menni fog minden. Nem olyan nehéz tárgy, csak eszméletlenül rosszul tanítják és kérik számon. Attól hogy emberi számológép vagy, még nem tudod a matematikát. Ha viszont egy problémára fel tudod írni a megfelelő megoldási módot (egyenlet, integrál, diffegyenlet vagy akármi) és le tudod vezetni miért az a jó, na akkor érted a tárgyat. A mechanikus számolást meg rá lehet bízni a szoftverekre meg számológépekre. Gyorsabbak mint mi és nem is vétenek hibát.


Gépészt BME vagy ÓE, energetikai mérnökit meg úgy tudom csak a BME indít. De ha érdekel az informatika, akkor villamosmérnöki is járható út, sőt talán a legjobb a lehetőségek szempontjából (elfogult vagyok)

2020. okt. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a másik kettő megy, akkor szerintem se lehetnek nálad nagy gondok, csak gyakorlás kérdése. Ne hagyd a francba, még előtted áll elég idő, gyakorolj!
2021. ápr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!