Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ügyvédek! Joghallgatók!...

Ügyvédek! Joghallgatók! Mennyire kell a latin?

Figyelt kérdés
Mennyire érdemes megtanulni, mennyit fog kelleni a jövőben?

2020. okt. 30. 01:25
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon. Pázmányon Római jogból és jogi latinból tanulsz első két évben. Egy harmadéves joghallgató
2020. okt. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Szinte semennyire.

Konkrétan csak szavakat kell megtanulni római jogból, néhány mondatot is. Nem kell hozzá aktív nyelvtudás. Ugyanúgy nem kell aktív nyelvtudás latinból gyakorló jogászként sem. Egy végzett jogász

2020. okt. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
A másodiknak van igaza. Valóban kell a rómához és van latin is, ahol amúgy tanulsz nyelvtant, de nem elengedhetetlen. A szavakat megtanulod,az neked is csak jó, mert sokszor latinul van pár fogalom, kifejezés, de pl nyelvtani összetételekre nem lesz szükséged.
2020. okt. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Most végeztem Pázmányon. Semmi extra a latin. Van latin első évben, de könnyen teljesíthető. Később pedig 1-2 latin kifejezést kell csak megjegyezni.
2020. nov. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
2: Nem tudom, hova süllyedtek, de 1997-ben latinból első feleven az ELTE-n középfokú nyelvvizsgateszt volt a vizsga.
2020. dec. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És én közel 25 év után minden megtanult regulát ismerek (az értelmevel együtt) illetve nagyjabol minden jelentősebb elo jogi latin kifejezést. Sőt, turhetoen tudok 16-19. századi hazai jogi latint értőn olvasni (meglepően pont azt, amit sosem tanítottak), pedig nem jogtörténész vagyok. (Őket talán hagyjuk is, Beli Gábort és Norarit kivéve kivéve senki nem tud egy középkori oklevelet elolvasni).
2020. dec. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!