Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetemre szeretnék...

Orvosi egyetemre szeretnék bejutni, jól számolom a pontjaim? 18/L

Figyelt kérdés
Előre is elnézést, ha idétlennek tűnik a kérdés, de mivel külhoni diák vagyok, nem igazán egyértelmű nekem az egész pontszámítással kapcsolatos rendszer. Tehát ha jól értem, mivel osztatlan képzésre jelentkezem, a kémia, illetve biológia érettségim eredményeit szeretném megduplázni. Mivel külföldi vagyok, és nálunk csak jegyeket kapunk pontok helyett, ha a legjobb érdemjegyet kapom, az alapvetően instant 100 pont. Tegyük fel, hogy mindkét érettségimre 100-100 pontot kapok, az duplázva ugye 400, és ahhoz, hogy az érettségijeim elfogadják emelt szinten Magyarországon, egy vizsgát kell tennem, amire 50 többletpontot kapok. Emellett lesz még egy középfokú angol, illetve szlovák nyelvvizsgám is. Ha jól értelmeztem eddig a dolgokat, akkor egy középfokú nyelvvizsga alapkövetelmény, viszont a másodikra kapok 28 többletpontot? Tehát összesen 478 pontom lenne?

2020. okt. 31. 21:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%

Nem kötekedésből, de ha külhoni diák vagy, miért nem a saját hazád (országod) egyetemére akarsz menni?


Miért jössz a magyarok országába, amikor a kormánynak a magyar embereket kell támogatni? Gondolom, te román vagy szlovák vagy. Nem kellene inkább otthon maradnod?

2020. okt. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%

Érettséginél a százalékot nézik, legalábbis itt Mo.n. Ha teszel két emeltet (amit muszáj is), és mindkettő eléri a 45%-ot, akkor kapsz 100 többletpontot, ami a max.

Szóval megcsinálod a biosz kémia emelted és mindkettő 100% akkor van 400 pontod+100 többletpont=500 max pontszámod van. Nem tudom hogy a külföldiekre van e külön szabályozás, de itt így számítják.

2020. okt. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

Szia! :)

Orvosin vagyok,írj nyugodtan privit.

2020. okt. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
O is magyar. Hátrányos helyzetű, mert egyszercsak arra ébredtek a felmenoi, hogy atlepte őket az orszaghatar. És nagyon is érinti öt a Magyarországi politikai helyzet, mert attól is függ, hogy vele ott, ahol el, hogy bánnak, mint kisebbseggel. Ugyanolyan jól beszél és ír magyarul, mint te, és "külhoninak" nevezi magát, vagyis ugyanazt tekinti hazájának, amit te - csak o a Duna tuloldalarol látja Esztergomot. Amikor a magyar himnuszt enekled, érte is imádkozol.
2020. okt. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Látszik itt sok ember nincs egyetem közelségében,mert akkor tudná,hogy több ezer külföldi diák tanul itt.

Debreceni egyetemen egy szakcsoportban majdnem több a külföldi,mint a magyar :)

Nyilván nem értem azalatt ezt,hogy több a külföldi diák,mint a magyar. De egyik épületből a másikba nem fogsz úgy elmenni,hogy ne találkozz jó pár "külföldivel"....

A kérdezőnek pedig csak annyit,hogy ne foglalkozz ilyesmivel, le se állj az ilyen miatt,engedd el :)

Én voltam,aki mondta h irj nyugodtan, azóta már válaszoltam is. 🤗

2020. nov. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

"mert a szüleid megbánták, hogy elhagyták Magyarországot"

Nem hagyták el, nem fogod fel?! Arra ébredtek egy nap, hogy már nem ott van az orszaghatar, ahol tegnap volt, így ők kívül rekedtek! Istenem, ennyi sotetseget! 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

2020. nov. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
11%

#13


Miskolcot is elcsatolták, de ők mégsem hagyták magukat, mert a nép nem fogadta el a döntést, és kiharcolta azt, hogy Magyarország része legyen.


De offoljuk ezt a témát.

2020. nov. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
És azt hiszed, te ettől miskolcikent magyarabb vagy, mint az, akinek az ősei nem harcoltak ki ilyesmit egy másik telepulesen? Szánalmas.
2020. nov. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
12%
Említhettem volna Sopront is, ez nem városfüggő, azok is hűségesek voltak.
2020. nov. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Annyira sötét vagy, 16, hogy azt már fáj nézni... Hogy nem szakad le az arcod?
2020. nov. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!