Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megmondanátok a tanáraitoknak...

Megmondanátok a tanáraitoknak és az osztályfőnökötöknek ezt vagy inkább hagynátok, hogy rossz, nemtörődöm gyereknek higgyen titeket?

Figyelt kérdés
Ha pl. szorongás és depresszió miatt nem tudtatok tanulni, vagy megcsinálni egy bonyolultabb házit, amihez sok idő kéne. Vagy hogy ezért romlanak a jegyeitek (1-2 négyesem volt eddig, most 2 tárgyból állok ötösre, egyből 1,5-re, a többiből 3-4 között).
2020. nov. 1. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak akkor ülnék le velük és mondanám meg, ha érdekli őket. Csak mert depressziós vagy, és ezt tudják, nem lesz meg a kettes. A 8 általános alatt 7 évet voltam depressziós, és nem a mai tinik között használt "depis vagyok", hanem tényleg depressziós. Nem mondtam semmit a tanároknak, tudták ők maguktól, elég volt rám nézniük. Egyikük sem adta meg azért a kettest, mert depressziós voltam. Kértem plusz feladatokat, amiből lehetett, ami igazából plakát rajzolás volt és wikipédiáról infó gyűjtés. Azért adták meg a kettest, mert látták, hogy ennek ellenére is próbálkozok legalább a kettes szintet elérni.

Az angol tanár viszont a 8-ból 3x vagy 4x buktatott meg és mehettem pótvizsgára (akkor is, amikor hivatalosan megvolt a 2-es átlag, de végül is mindig sikerült átmennem). Neki el lett mondva, hogy lelkileg xarul vagyok, nem tudok koncentrálni, pedig görnyedek a könyvek fölött. Annyit mondott, hogy valahogy pedig akkor is meg kell tanulni. Nem segített. Tehát neki aztán beszélhetett az ember, nem érdekelte. Persze, igaz, hogy meg kell tanulni, de mind a mai napig rosszul megy az angol, hadiláb állok a nyelvvel, ő pedig nem tanított jól. Konkrétan elvárta, hogy szóról szóra, vesszőre pontosan tanuljam meg a tk hátulján lévő nyelvtani szabályokat, és azt versként mondjam fel, az mindegy, hogy értem vagy sem. Ezt depressziósan, szorongással, pocsék figyelemmel.


Próbát megér, ha úgy gondolod, használ, de sokat ne várj.


19/l

2020. nov. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem akarok kibújni az ég világon semmilyen feladat és kötelesség alól, csak időt szeretnék. Mert tudom, hogy vannak jobb napok, mikor sikerül tanulni, de nem mindig.

Megijeszteni sem szeretném őket, és a helyzettel visszaélni sem, csak rossz hallgatni, hogy mi a franc bajom van, rossz társaság, csak lusta vagyok, ne aludjak órán stb, mikor az is erőfeszítés, hogy kimászok reggel az ágyból, és nem leszek öngyilkos.

2020. nov. 1. 17:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem is azt írtam, kibújni akarsz. A gond az, hogy hivatalosan haladni kell a tanmenettel. Tanár és iskola válogatja, hogy mennyire megoldható az, hogy több idő. Az idő nem lassul le, halad tovább, te pedig csak, hol-hol tudsz kapaszkodni, hogy ne maradj le.


Nekem is ilyen éveim voltak, hogy reggel kimászás nehéz, ne legyek a valóságban öngyilkos, csak gondolatban. Sajnos, ez ilyen. Simán rávágja szerintem valamelyik tanár, ha megmondod órán, hogy lelkileg pocsékul vagy, hogy "órán akkor is figyelni kell", de biztos valamelyik tanár azzal jön, hogy iskola időben, amikor belépsz az épületbe, a gondokat hagyd kint. Pedig ilyen nincs, aki depressziós, az nem lesz addig nem depressziós, amíg bent van, mert haladni kell a tanulmányokkal.


Max megmondhatod, hogy nem keveredték rossz társaságba, nem is bunkó, lázadó korszak köszöntött be, így ezekkel békén hagynak.


Te ismered a tanáraidat, neked kell tudnod, hogy minek lehet értelme, és minek nem megpróbálni.

2020. nov. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!