Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha ennyire rossz egy orvosnak,...

Ha ennyire rossz egy orvosnak, miért akarnak még mindig ennyien orvosi egyetemre jelentkezni?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a kémia és a biológia, szeretek olvasni az emberi test, a szervezet működéséről. Ezért már többször megfordult a fejemben, hogy orvos legyek. Viszont amiket olvasok meg hallok, mindig más, és néha elbizonytalanít.Mindenhol azt olvasom, hogy orvosnak lenni nem jó, mert stresszes, itthon nincsenek megbecsülve, a bérük sem tisztességes, nem tudják összeegyeztetni az életvitelüket a családdal, alig alszanak, annyit tanulnak. Erre jön a gyerekorvos, aki azt mondja nekem, hogy soha nem cserélné le semmire az orvosi pályáját és a tapasztalatom a környezetemben, hogy még akik szidták is valaha az orvosit, azok is orvosi egyetemre mennek. Kb. minden 2. ember az évfolyamról. Ha ennyire rossz, akkor miért szeretnének ennyien orvosnak tanulni?

2020. szept. 23. 18:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Idő, mire lecseng a "menősége". Nagy dolog, hogy valaki képes életet menteni, és csak lassan jönnek rá az emberek, hogy nem éri meg az áldozatot, amit azért hozol, hogy ezt megtanuld.
2020. szept. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Ez a hivatás, hajt, motivál minden rossz ellenére csinálod. Beszippant ez a világ.
2020. szept. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha vegtelenszer kezdhetnem ujra, se valasztanek mast. Lehet, hogy tobbet aludnek, nyugodtabban ennek, tobb penzem lenne, es tobb idom magamra, de egy darabot tepnenek ki belolem, es sosem akarnek mast csinalni.
2020. szept. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És elmondod miért gondolod így, kedves utolsó? :)
2020. szept. 23. 19:02
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Jo esetben tenyleg hivatasa az illetonek, szivvel es lelekkel, halapenz nelkul!! A nagyon elhivatott allami szektorban dolgozik kizarolag, esetleg maganszektort azert hoz letre, mert halapenzt nem fogad el az allami praxisban es megelhetesre azert keves egy orvosnak netto 250ezer...



Aztan a kevesbe jo opcio, hogy csaladi elvaras, mert apuci/anyuci is orvos es igy nyomasra a gyerek is az lesz, jellemzoen ök kimennek kulfoldre vagy ha maradnak magyarorszagon, el-el fogadnak nemi halapenzt is...ha mar nem abban dolgoznak amit ok valasztottak, ezzel karpotolva erzik magukat.


A legrosszabb az, aki tarsadalmi elorelepesnek gondolja a Dr.-t a neve elott, konkretan csak maganszektorban dolgozik, max a kotelezo adoterhek miatt vallal allami praxist kb heti 1napban, ott is tessek-lassek modon, ha nem tejel a beteg sz.rba se veszi.


Kb ez az itthoni körkep.

2020. szept. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Borzasztóan nehéz az egyetem (mondom ezt úgy, hogy 5 év alatt nem buktam még meg egy vizsgán se, illetve általában mindig 4-est vagy 5-öst kaptam), kicsinál lelkileg, idegileg. De nem cserélném el semmire sem. Nem tudok már mást elképzelni magamnak, csak azt hogy gyógyítsak bármi áron.
2020. szept. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Úgy megkérdezném ugyanezt itt a lelkes huszasoktól 20 év múlva.

Amikor képről ismeri csak fel a gyerekét, amikor nem ér oda egyetlen ünnepre se, és sorolhatnám.


Tudom, milyen, amikor beszippant, engem is beszippantot. Csak aztán jön a szippantás után a megrág és aztán a kiköp állapotok is. Csak nem most, hanem húsz év múlva.

2020. szept. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Engem is nagyon érdekelt a kémia és a biológia, ezért orvos lettem. Viszont nem nagyon volt kedvem a klinikán az iszonyat hierarchikus feudalizmus-szerű rendszerbe beilleszkednem, ahol az osztályvezető, meg a professzor az atyaúristen és te meg hiába tudsz valamit jobban, nem tudsz érvényeülni.


Én kutatással kezdtem foglalkozni, évekig dolgoztam külföldön, és most hazajöttem, a gyógyszeriparban dolgozom, és mondhatom, hogy ngyon élvezem.


Egy orvosi diplomával iszonyatos sok lehetőséged van, rengeteg munkakörben el tudsz helyzkedni, külföldön is, nemcsak itthon. Ha nem akarsz betegekkel kvaterkázni, az is tök jó, megoldható. Én biztatlak arra, hogy dönts az orvosi mellett, semmilyen más diplomával nem tudsz ilyen jól elhelyezkedni ezzel a érdeklkődési körrel. (esetleg a vegyészmérnőki még jó, ha inkább kémiás vagy)

2020. szept. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Mert a fiatalok úgy jönnek orvosira, hogy a laikusok telebeszélik a fejüket, hogy ilyen meg amolyan jó dolga van egy orvosnak és mennyi pénzt tesznek zsebre. Aztán később rájönnek, hogy nem ilyen egyszerű a történet.
2020. szept. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

18 évesen az ember nagyon nem lát bele a dolgokba, látja az amerikai sorozatokat, ahol az orvos hipermenő félisten és abból indul ki. Aztán miután elkezdted rohadt nehéz kiszállni. És persze folyamatosan reménykedsz benne, hogy majd egyszer jobb lesz.


Az ötös válaszoló egyébként teljesen laikus. És valami álomvilágban él. Én nem fogadok el hálapénzt, DE az emberek pénzért dolgoznak. Én is. És elvárom, hogyha a fiatalságom ráment erre a szakmára, akkor legyek normálisan megfizetve. Ez valahol 700 nettó felett kezdődik szakorvosként. Nos ilyen bért kórházban nem kapsz. A hivatásos baromságot meg tessék elfelejteni. A hivatásozás egyenes út a kiégéshez. A hivatástudatra apellálni gyakorlatilag a magyar orvosrabszolgaság alapja.


Az ötödéves (hatod?) kollégának meg kívánom, hogy maradjon meg ez a lelkesedése jó sokáig!

2020. szept. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!