Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan tudnék szerezni orvosi...

Honnan tudnék szerezni orvosi igazolást erre az időszakra?

Figyelt kérdés

Ez egy hosszú történet lesz.

Én felnőttképzésre járok. A nyáron a nagymamám ápolásra szorult, végig ott voltam, amikor kellettem, kórházba is jártam hozzá. Ha hazaengedték, akkor otthon foglalkoztam vele. Ezzel a nyaralásomról is le kellett mondanom a nyáron, de vállaltam. Azután ősszel sajnos újra kórházba került hosszabb időre és bevezették a látogatási tilalmat is. Nagyon sok mindent nem tudtam kezdeni, így akkor szeptember első két hetében mentem el nyaralni (külföldön élő rokon látogatás).

A nyaralás előtt jártam a háziorvosomnál, hogy kaphatnék-e igazolást, de nem akarta megadni. Miután hazatértem, a nagymamámat újra kiengedték és elkezdtem vele foglalkozni. Sajnos nem sokkal ezután meghalt. Azt követő napon bementem az iskolába, de az első óra után haza kellett jönni, mert nem bírtam elviselni. Akkor újra 3 napot hiányoztam. Ismét felhívtam a háziorvosom, hogy szeretnék egy igazolást, mert az osztályfőnököm napi szinten szól miatta. Arra azt válaszolta, hogy szórakozásra nem adunk igazolást.

Az egész történetet elmeséltem neki és az asszisztense is elutasító volt. Az osztályfőnök és édesanyám barátnője (orvosi asszisztens) akkor is adnia kellene igazolást. Én csak 1 napot igazolhatok saját kézírással, de az kevés.

Mit lehet tenni ilyenkor? Más háziorvostól próbáljak kérni?


2020. nov. 1. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A nyaralásra nem kell, sőt elvileg nem is szabad a háziorvosnak igazolást adnia. Nem is tudom, hogy ezt hogy gondolod.
2020. nov. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mi a probléma vele? Mások is lazán elmennek nyaralni télen.

Akkor majd kérek mástól és azt mondom, hogy karanténban voltam.

Ötleteket kértem.

2020. nov. 1. 20:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Jelentkezz át másik háziorvoshoz, szerintem ez nem elfogadható viselkedés tőle.
2020. nov. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként ha az osztályfőnöködnek elmondod, mi történt, szerintem megérti, és beírja igazoltnak.
2020. nov. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

#2

Lazán elmennek nyaralni. Ilyenkor a nyaralás előtt az oktatási intézmény igazgatójától kell engedélyt kérni.


Nem köteles az orvosod igazolást kiállítani a nyaralásodra, más orvos sem. Előfordulhat, hogy megszán egy másik orvos, és ad, de nem valószínű, hogy igazolásokat dobálnak csak úgy egy ismeretlennek, főleg mióta ellenőrzik is őket. Hazudhatsz a karanténról, azonban ilyenkor jegyzőkönyvet vesznek. Bejelentési kötelezettséged van, aminek nem tettél eleget.

2020. nov. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sikerült szereznem a nagymamám háziorvosától, még az asszisztens sem volt elutasító
2020. nov. 11. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!