Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gáz, ha 1-es témazáró dolgozat...

Gáz, ha 1-es témazáró dolgozat jegyet kaptam?

Figyelt kérdés
Annyira nem veszem a szívemre, mert amúgy sem vagyok valami jó tanuló, de ez még csak az első 1-es TZ-jegyem, és sokan azt mondják, ez gáz, csak azért, mert 200%-os és lustaságra utal! Tényleg gáz? Van okom rá, hogy elszörnyülködjek rajta?

2020. nov. 2. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Egy egyes mindenhogy gáz.
2020. nov. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem gaz. Amennyiben peldaul inkabb realos vagy, akkor peldaul egy irodalom 1-es nem a vilag vege, foleg, hogyha a tovabbtanulasodhoz nem is fog szamitani a jegy. (ez egy kozepiskolai pelda volt)

A lenyeg, hogy te tudod, hogy melyik tantargy mennyire fontos a tovabbtanulasodhoz, te merlegeld, hogy ez most mennyire rossz szamodra.

Altalanos iskola vagy kozepiskola?

2020. nov. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Középiskola 9. osztály - informatika szak

Az 1-est történelemből kaptam.

2020. nov. 2. 10:39
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem ismerlek szemelyesen, hogy milyen iranyba szeretnel majd egyetemre menni (ha szeretnel majd), de az egyetemnel pontszamitaskor 2 modszer letezik.

Az egyik modszernel a 11. es 12.-es jegyeidet, illetve erettsegi eredmenyeid nezik.

A masik modszernel csak az erettsegi eredmenyeid, azok kozul is csak azokat, amik a jelentkezett szakodra szamitanak. (2 db ilyen lesz)


Ezzel arra akarok celozni, hogy meg ha egy toris szakra akarsz menni, meg akkor sem fog szamitani semmit sem ez a jegy a jovodbe. Ami fontosabb, hogy tudd, hogy teged mi erdekel, illetve, hogy semmibol se bukj meg ev vegen. Szerintem teljesenn abszurd az az elvaras, hogy minden tantargybol jonak kell lennie valakinek. Neha becsuszhatnak egyesek, nem a vilag vege.

2020. nov. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Röpdolgozatoknál, random feleltetésnél előfordul az 1-es, mondván, talán megúszod a felelést. Témazáró 1-esnél, viszont akkor az egész hónapot, az összes anyagot kihagytad, és a töri nem egy ének tesi rajz kaliberű tantárgy, ráadásul egyből 9.-ben, pedig ettől csak nehezebb lesz.

Most gáz, vagy nem gáz egyénfüggő. Nekem gáz lett volna, de a mögöttem ülőnek, akit át kellett lökni mindenből, hogy ne bukjon meg, biztos nem volt gáz.

Neked kell tudni, hogy mire akarod vinni az életben és mely területen, nyilván ha ebből a szempontból nem fontos, akkor nem gáz neked sem. Nem kell amúgy sem mindenki tovább tanuljon, úgy is sok a túlképzett ember manapság.

2020. nov. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazából már csak azt nem tudom, hogyan mondjam el úgy, hogy ne verjenek meg otthon, mert ha nagyon rossz jegyet kapok, akkor hajlamosak rá!
2020. nov. 2. 12:18
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk fura, hogy ez nem "motivál" arra, hogy legalább annyira megtanuld az anyagot, hogy egy kettest kapj rá... Sajnos a legtöbb szülő "elfelejtette, hogy honnan jött", vagyis ők is nem egyszer kaptak egyest az iskolában, aztán mégis vitték valamire (ha mást nem, egy hülyegyereket mindenképp össze tudtak hozni, amivel aztán derogál foglalkozni). Valahol ez az ő hibájuk is, de nyilván egyszerűbb minden felelősséget a lusta gyerekre áthárítani, akit ezért jól meg is kell büntetni.

Egyébként igen, témazáróra 1-est kapni gáz. Ez azt jelenti, hogy még az órán sem figyeltél oda, mert az ott elhangzottakból egyszeri hallás után is össze lehet kaparni egy 2-est.

2020. nov. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem igazan kaptam egyest, pedig diplomám van. Anatómia, élettan szigorlatokon kívül, max 2-3 egyesem volt
2020. nov. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#7-es, egyébként én készültem arra a TZ-re, és órán is figyeltem! Valószínűleg a félelem miatt blokkoltam le! Mellesleg idén szeptemberben kezdtem a gimit, nehéz volt otthagyni az általános iskolát, ezért biztos jobban izgultam!
2020. nov. 2. 14:27
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy TZ nem a világ nem egyszer lehet felhúzni akár ötösre is év végéig. Időd van bőven rá. Nekünk anno 9. ben év elején töriből volt egy ilyen általános felmérő, átfogott mindent. TZ jegyet kaptunk rá, a tanár azt mondta, hogy akinek nem sikerült ezt legalább 70%-ra teljesíteni, az gondolkozzon el, hogy minek jött gimnáziumba. Rám ez nem vonatkozott, de az osztály jórésze még a 40%-ot sem teljesítette. És mégsem bukott meg senki töri érettségin, sőt 3-as lett a legrosszabb az osztályból...
2020. nov. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!