Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2,666-es átlagra milyen...

2,666-es átlagra milyen jegyet adhat egy tanár? Osztályozó értekezlet előtt írt témazáró dolgozat jegyét miért második félévre írja be?

Figyelt kérdés
2,3,3 a jegyek száma és átlagot számolva nekem 2,666 jött ki történelem tantárgyból egy gimnázium első évfolyamán. Van aki érdemben tanácsot tud adni,hogy hogyan lehet ebből kettesre zárni félévkor? Jogos-e? Mit tartsak, gondoljak erről a tanárról? Jó indulatú, rossz indulatú? Helyesen gondolom, ha rossz indulatúnak tartom? Van akihez ez ügyben fordulhatok, mint szülő (persze a tanáron kívül?). Még egy témazáró és más jellegű dolgozatát sem láttam...Ammit januárban írtak, még osztályozó értekezlet előtt, azt most adta ki és második félévre írta be. persze kettes lett, de akkor már miért nem a zárás előtt adta ki? Volt kolléga és csak sejtem,hogy a gyerekem issza a levét.
2016. jan. 29. 10:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Ezekből a kettes nem témazáró volt?

Lehet, hogy más jegy (mondjuk felelet) sincs beírva a naplóba?

A dolgozatok nem lettek kiadva vagy a gyerek nem hozta haza megmutatni?


Egyébként ha tényleg tanár volnál, nem kérdeznél ilyeneket.

2016. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Mivel romlottak a jegyeid, ezért nyugodtan adhat kettest. söt az az elvárható.


A tanárnak NEM (nem csak) az átlagot kell figyelembe vennie, hanem a tanuló fejlöde´sét, hozzáállását it

2016. jan. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Én is kettesre zártalak volna.
2016. jan. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Akkor zártalak volna hármasra, ha a két hármas közül az egyik piros (témazáró) jegy, ha órákon aktív vagy, figyelsz, jelentkezel, igyekszel. Amúgy ez kettes. 2,66 nem egyenlő hárommal, s gondolom, ha valaki lóg neked 300 forinttal, Te sem elégszel meg 270-nel, mondván, hogy kerekítve az már háromszáz.
2016. jan. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tanár függő, nekem volt olyan 2,3-ra hármast kaptam, de volt olyan, hogy 3,7-re hérmast. Előbbi mert szeretett a tanár, utóbbi pedig mert nem kedveltük egymást. De volt olyan tanárom,aki azt mondta hármast akkor ad ha 3.0 megvan az átlagom. Tanárnak ennyi szubjektív véleményezése lehet, és fél évben ezt gyakran alkalmazzák a lefele kerekítést, mert ha most hármast adott volna akkor lehet lazán venné a dolgokat és ezzel próbál ösztökélni hogy tanuljon ,de év végén felfele kerekít majd, vagyis bízzunk benne.Egyébként egyetemen egyik "kedvenc tanárom" olyan 90 % volt az elvárás a ketteshez . Sőt volt olyan ,hogy vagy ötös vagy egyes. Ja én nekem is volt olyan tanár hogy nagyon nagy családi ellentét volt, 4 éig küzdöttem szaközépbe miatta, bármit csináltam 4-esnél jobb nem voltam inkább hármas. Érettségin is lesz...tot.

Egyébként nem rosszindulatú, mert ha kettes lett volna a dolgozata akkor meg úgy is jogosan döntött valahol, néha a szülők tulzottan védig gyereküket, anyum is ilyen volt.A szülőnek joga van a dolgozatokat látni, egyeztetni kell a tanárral, van fogadó órája, kötelessége megmutatni. Az igazgatóhoz lehet fordulni de ő a tanára pártját foglya fogni. én azt javaslom, érdemes a dolgozatokat megnézni, mert lehet midnegyik épp csak megutötték a jobb jegy szintjét.

2016. jan. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Nincs olyan szabály, hogy egész .5 től felfele kell kerekíteni, egy egyéni megítélés kérdése, az esetetekben főleg nem kérdés, hiszem ha a témazárót még a mostani jegyekhez számolták volna akkor 2,5 lett volna az átlag, amire simán 2-est lehet adni a kettő darab 2-es miatt. Ha tanár lennék, akkor a 0.4-0.6 tartományban a szorgalom/fejlődés alapján döntenék a jobb, illetve rosszabb jegyről.
2016. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a féléves jegyeknek nincs jelentősége. Év végén úgy is a teljes évi jegyek alapján kell átlagoljon. A féléves értékelésen szerintem ezért nem kell fennakadni, az év vége a lényeg. Ha ugyanez lesz a helyzet év végén is esetleg mondhatja a gyerkőc, hogy félévkor a rosszabb jegyet kapta, év végén kaphatná a jobbat. :)
2016. jan. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A témazárót súlyozottan veszi figyelembe, így 2,5-re jön ki. Igy lett kettes félévkor. Az zavar,hogy sok négyes ötös dolgozatról, félévi zárásról hallok és ő ötös volt történelemből általánosban. Nekem ez sokkoló. .. így jártunk, kaptunk sok tanácsot is tőle, nincs szó rossz indulatról, legalább ez tisztázódott számomra. A baj,hogy későn szereztem tudomást arról, hogy duplán számolja a témazárókat és már most is kettessel indítunk, ami tz. Szóval ez így nehéz...de küzdünk. Hozzáállását a tanárnak pozítívnak ítéltem meg a kérdésemtől függetlenül. Azt sajnálom,hog a tz.-t cska évvégén mutatja meg (most nem láttam), yígy nemtudok mihez viszonyítani, mivel esszé is van benne és nem jól fogalmazz.-szerinte- (magyarból otos tz.-t írt). Muszáj abban bíznom,hogy nem rossz indulatból teszi, hinnem kell neki. Tanulunk és úgy, ahogy ő tanácsolta.Talán év végén jobb lesz a jegye. Nehéz egy szülőnek ilyenkor..főleg,hogy nem látom mi az amit elront az esszében.
2016. jan. 30. 04:34
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a választ.Sokat segített.
2016. jan. 30. 04:36
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok. Már az én időmben is duplán számított a tz-jegy.

Az történelem esszé írásnak nincs köze a magyarhoz. Javaslom, nézzetek meg egy történelem érettségi javító kulcsot/tájékoztatót, ott benne van részletesen, hogy mik az elvárások az esszében és milyen súllyal értékelik azokat. Nem most vezették be a kétszintű érettségit, de még most is a legnagyobb problémát az érettségin ez jelenti, ezt csak gyakorlással lehet elsajátítani, én üdvözlöm azokat a tanárokat, akik ezt erőltetik a 4 év során. Nekünk jó tanárunk volt, rengetek esszét írtunk, egyre jobbak lettünk, így nem lettet olyan siralmasak az esszéink, mint az átlag tanulóknak.

2016. jan. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!