Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha koronavírusos lettem és...

Ha koronavírusos lettem és kolis vagyok, akkor összetehetnek más emberekkel a karantén ideje alatt?

Figyelt kérdés
Elég ramatyul érzem magam, és ha megjelennek rajtam a tipik tünetek, akkor szólok az illetékeseknek. Viszont haza nem tudok menni, mert egy kis panel lakásban lakunk, és a szüleim meg elég idősek, betegesek. Tehát csak egy helyre tudok menni, a kijelölt karanténkoliba. Ami egy romos munkásszálló, 3 ágyas szobákkal. De ekkor engem is befognak tenni 2 másik covidos mellé egy szobába? És addig ott kell lennem, amíg negatív nem lesz a tesztem? Vagy ez hogy működik? (ELTE)

2020. nov. 7. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre sajnos nem tudom a választ. Csak azért írok, hogy minden jót kívánjak neked. Én is kolis vagyok, és mélyen átérzem ezt a frusztráló helyzetet. Nem elég a betegség önmaga, még a családért és a lakhatásért is aggódni kell. :( Kitartás!
2020. nov. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
A szüleid nem tudnak máshová menni? Esetleg a nagymama, nagytata mindkét szülői oldalon elhunyt már? Esetleg másik rokon? Akkor haza tudsz menni és ők is eltudnak látni téged, hogy az ajtó elé viszik a bevásárolt dolgokat, kiviszik a szemetet.
2020. nov. 8. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg úgy, ahogy leírtad.
2020. nov. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
És hogy lesz negatív a tesztje, ha össze lesz zárva két fertőzöttel?...
2020. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: úgy, hogy az immunrendszere legyőzi a fertőzést. Az ember szervezetében tenyésző kórokozómennyiséghez képest, amivel az immunrendszernek el kell bánnia, elenyésző mennyiség az, amit egy másik fertőzöttől kap. Megfertőződéshez elég, mert akkor még nincs felkészülve az immunrendszer az új ellenségre, nem ismeri föl, nem tud ellene védekezni. De aki már fertőzött, annak ez mindegy.
2020. nov. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!