Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek tanuljak vagy...

Szerintetek tanuljak vagy dolgozzak?

Figyelt kérdés

Érettségire épülő szakképzésen vagyok! Nem tudom hogy dolgozzak vagy tanuljak a jelenlegi vírusos helyzet nagyon bizonytalan a munkahelyek miatt... melyiket választanátok ?

Anyagilag így is meg vagyok !


2020. nov. 7. 23:06
 1/6 A kérdező kommentje:
De azért már vágynék több dologra.
2020. nov. 7. 23:06
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyagilag megteheted hogy ne kelljen dolgoznod, akkor inkább tanulj tovább. Ha kevésbé teheted meg akkor is vannak diákmunkák, plusz tudás pedig mindig lehet érték.
2020. nov. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%
Én a helyedben mennék egyetemre. Ha most elkezdesz dolgozni, nem biztos, hogy később lesz kedved egyetemre járni munka mellett. Miben szeretnél dolgozni?
2020. nov. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Hát, ha felvesznek egyetemre, és mondjuk a mostani szakmádhoz közeli szakot, szakirányt választasz, akkor akár első vagy másodevtől mehetsz gyakornokoskodni is. Ha úgy van, akkor pedig kérvényezheted majd, hogy nappaliról átrakjanak levelezősre (ha teljes állásod lesz stb). Szerintem érdemes tenni egy próbát azzal, hogy ingyenesen felvételizel, főleg, ha jól sikerültek az érettségieid és nem kell újraérettségizned semmiből. Ezesetben február elején jelentkezel, aztán, ha felvettek is van még lehetőséged eldönteni szeptemberig (a beiratkozásig).
2020. nov. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Hozzáfűzésedre: az egyetemen tanulni nem ugyanaz, mint okj-n vagy a gimibe.

Lehet úgy is végigcsinálni a szakot, hogy henyélsz és a legesletminimumot hozod és nem fektetsz bele nagyon energiát.

Lehet úgy is, hogy TDK-zol, demondtrátorkodsz, ösztöndíjakkat szerzel, gyakornoki melót vállalsz be, HÖK-özöl, részt veszel aktívan az egyetemi életben stb

2020. nov. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tanulj meg dolgozni és dolgozz meg a tanulásért.
2020. nov. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!