Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanuljak vagy inkább dolgozzak...

Tanuljak vagy inkább dolgozzak külföldön?

Figyelt kérdés
Egyszerűen döntésképtelen vagyok itthon, lenne egy tanfolyam, ami érdekel, de 12 hónap, és hetente 3x kell bejárnom, amire munka mellett alig van időm. Viszont kint sokkal többet kereshetnék, akár takarítással... papír nélkül, ott a kutyát sem érdekli milyen papírom van csak értsek ahhoz, amit csinálok...

2013. nov. 1. 20:15
 1/4 anonim válasza:
100%
Attól függ milyen tanfolyam, megéri-e. A döntést meg inkább te hozd meg, ne pár ismeretlen.
2013. nov. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Ha nyelvet tanulsz akkor az már magában egy szakma, de tapasztalataim szerint a Magyar nyelvoktatás egyenlő a 0-val elvégzel egy középszintű tanfolyamot és kint gyakorlatilag jó ha minden második szót megértesz. De még mindig több értelme van mint egy okj-s szakmát tanulni és " sza.-ért hugyé.t" dolgozni benne miközben nem haladsz sehova.
2013. nov. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

sztem inkább dolgozz

Külföldön elöbb utobb ugyis arra fogsz rákényszerülni

2013. nov. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, a nyelvtanulás okos gondolat :) azt hiszem még 1 évet nem pocsékolok el itthon egy OKJ-és papírért... Svájcban dolgoztam 1 évet ápolóként, és kereskedelmi végzettségem van... ott sem érdekelt senkit, a papírom, szépen beletanultam, és így talán többet tudok, mintha az elméletet egy iskolában hallgatom... ja és közben pénzt is kerestem... a nyelv tényleg fontosabb! Talán ezt csak az itthoni szokás kívánta meg tőlem, és ezért vártam el magamtól, hogy erről is legyen papírom.
2013. nov. 2. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!