Nke vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

16 éves lány vagyok, miskolc egyik legjobb gimnáziumába járok ahol jelenleg (múlt év vége) 4.3 az átlagom. Valamiért nekem nagyon tetszenek az ilyen közrenddel, rendőrséggel foglalkozó dolgok. Sima járőr nem szeretnék lenni mert hiába tetszik az is, tudom hogy tudnék többet kihozni magamból, ezért az nke-re gondoltam majd felvételizni. És igazából ezért is gondoltam hogy kiírom ezt, ugyanis az rtk-n bűnüldözési, a bűnügyi nyomozó és a gazdaságvédelmi nyomozó érdekelne. Esetleg van aki oda jár/járt vagy van ismerőse ott és tudna infókat mondani? Nagyon nehéz bekerülni? Mindent szívesen fogadok mert szeretném a pozitív és negatív oldalát is megtudni.

Előre is köszönöm:)



2020. nov. 9. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Mivel elég nagy hiány van a rendőrségnél sajnos vagy nem sajnos úgyanúgy közrendes hadnagyként is kiküldenek járőrbe.
2020. nov. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kerülsz be,ha sikerül a fizikai,pszichológiai felmérő + egészségügyi kritériumok is vannak.
2020. nov. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy csak így sikerülhet, ezeknek még minden előtt utána is néztem. Viszont inkább a suliból vitt eredményeim vagy az ott előírt tesztek alapján vesznek fel valakit inkább?
2020. nov. 10. 21:37
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan fontos mind a kettő. Ha valamelyik nem sikerül, akkor nem vesznek fel,de ha nincs elég pontod,akkor sem. Én is gondolkodtam ezen a szakon,de elég rossz a szemem,elméletileg így már nem mentem volna át az egészségügyi vizsgálaton.
2020. nov. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendőr akarsz lenni akkor mindenképp az NKE. De a civil szakokat kerüld el messze ezen az egyetemen.
2020. nov. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, miért mondod? Későbbi elhelyezkedés szempontjából vagy a képzés nem jó vagy más miatt?


Egyébként köszönöm mindenkinek a válaszát:)

2020. nov. 10. 23:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Civil szakokon a képzés is gyenge, illetve az elhelyekzedési lehetőségeid is korlátozottak. Egyszerűen a szak nem piacképes, a munkáltatókat kifejezetten taszítja egy ott végzett ember. Ha mindenképpen a közigazgatásban akarsz dolgozni azt egy piacképes (jogász, közgazdász, mérnök stb.) diplomával is megteheted, és, ha nem tetszik még leléphetsz a versenyszférába, míg egy köziges végzettséggel a versenyszféfában elég nagy hátránnyal indulsz.
2020. nov. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Rendőrnek tanulok az NKE - n, ha van bármilyen konkrét kérdésed, szívesen segítek! :)
2020. nov. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

Én elég sokat olvastam itt, hogy messziről kerülnk kell az nke-t. Fene tudja.

Az meg hogy misklcon melyik gimibe jársz kutyat nem érdekel.

Megvan a pont, felvételi és ennyi,

2020. nov. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!