Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne elvégeznem egy...

Érdemes lenne elvégeznem egy szociális munkás diplomát a pszichológusi mellé?

Figyelt kérdés
Van már egy BsC diplomám pszichológiából, jelenleg a mesterképzést csinálom. A gondom az, hogy a képzés rendkívül elméleti, és bár elég sok tudást el lehet sajátítani, annak kisebb részét lehet csak gyakorlatban hasznosítani. Ezért az az ötletem támadt, hogy elvégeznék egy szociális munkás BsC - t is mellé, hátha így a két pszichológusi diploma jó elméleti anyagot, a szociális munkás pedig a gyakorlati tudást is mellé tenné. Szerintetek? (Elsősorban szakmabeliek válasza érdekelne, de bárki meglátását szívesen meghallgatom)

2020. nov. 14. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem jó ötlet, felesleges. Lehetsz szociális munkás a viselkedéselemző diplomáddal is, nem adna többletet a szocmunkás szak. Miért nem kezdesz el inkább valamilyen komolyabb tréninget, hogy legalább a szakmádban jó legyél?
2020. nov. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Szociálpedagógus alapdiploma után Tanító szakon tanulok. (Tudom, fizu szempontjából egyik sem jobb, viszont Szocpeddel nem igazán sok a választható mesterképzések száma.)

Eszembe sem jutott, hogy pl.Szocped.mesterre menjek.

A Pszichológiával sokkal jobban jársz. Szerintem is felesleges a Szoc.munka.

2020. nov. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

BSc, nem BsC, másrészt Magyaro.-n végezted? Mert akkor rohadtul nem BSc.🤣

Viszont a kérdésedre válaszolva: attól függ. Lehet van értelme a szoc.munkás diplomának, de lehet nincs. Nézz utána, hol tudnál vele elhelyezkedni, és az alapján döntsd el, hogy kell-e neked a szoc.munkás diploma is.

De ha engem kérdezel, akkor a pszichó mellé valami szakirányú továbbképzéssel sokkal többre mégy.

2020. nov. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem éri meg. A pszichológus diplomának nagyobb a presztízse és sokkal több helyen elfogadják. Szerintem inkább pszichológiai továbbképzéseket végezz el, ott biztosan kapsz gyakorlati tudást.
2020. nov. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt talán tudod Te is, hogy a szociális munka az a gyakorlati alkalmazású (de azért némileg lebutított) pszichológia, kábé. Én szociális munkás alapdiploma után teljesen másfelé, a környezetvédelmi irányba mentem el, mert a környezetrombolás sok globális, szociális probléma alapja. Ezzel együtt pszichológia tanárunk fogalmazott úgy, hogy a szociális munkás "terepen" kell, hogy alkalmazza a pszichológiát, jobbára akut krízishelyzetben (vagy nem, de előfordul gyakran ez is, az is). Tehát, ha elvégzed a szociális munkás-képzést, akkor egy széleskörű gyakorlati tapasztalattal leszel gazdagabb, de ezzel a két végzettséggel szerintem is inkább lennél kiváló szociális munkás, mint kiváló pszichológus. Azért, mert a pszichológia sokkal mélyebb elméleti tudás, a szociális munka meg egy olyan gyakorlat, amihez nagyon kell a pszichológiai érzék, de sokkal kevésbé analizálja a lelket, inkább adott helyzeteket igyekszik megoldani.
2021. jan. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!