Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért olyan érvágás egyeseknek...

Miért olyan érvágás egyeseknek, hogy megszűnnek a pár hónapos, nagyon drága OKJ képzések?

Figyelt kérdés
Ezek által sok szakma felhígult, szerintem egy elég érthető lépés.

2020. nov. 16. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Például valakit érdekel a varrónői/szabó szakma, vagy a drogista, az nem tudja munka mellett néhány hónap alatt elvégezni, és utána abban a szakmában dolgozni. Hanem be kell iratkoznia egy középiskolába egy érettségizett embernek is, hogy megtanulja a szakmát, igaz, komolyabb színvonalon.
2020. nov. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azért kezdem el most, hogy fél év alatt letudjam azt, amit jövő évtől már legalább 2 év alatt lehet. Tananyag változásról egyelőre pedig még nem igazán hallottam... Plusz egyes szakmákat szerintem nem kell 2 évig tanulni (nem leszólásból).
2020. nov. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én az egyetem elvégzése után tervezek OKJre menni😅 (nem azért, mert "büfészak", de egyszerűen inkább a szüleim útja lenne, mint a sajátomé.)

Én speciel nagyon örülök, mert ezáltal "tisztább" lesz a piac, és hátha több gyakorlati tudást ad ( mondjuk pl egy 2 éves műkörmös OKJ, ami most 4 hónap, szerintem reális elvárás). Bár azt is aláírom, hogy nagyon pozitív a gondolkodásom, már már túlzottan

2020. nov. 17. 06:47
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szakman vagyok egyetem utan, a masodikon. :D Rosszabb, mintha masodik osztalyba cseppentem volna vissza, ertelmi fogyatekosok koze, cserebe ujra iskolasnak is neznek, es igazolnom kell pl. minden hianyzasomat, magazni a 7 evvel idosebb tanart, vagy eppen azt is elmondjak, h a cimet kozepre kell irni, vagy ezt/azt masoljak le a konyvbol... Nemhogy 2 ev vagy 9 honap, de 1 honap alatt meg lehetne tanulni nehany szakmat, de kb. felevel semmire se lehet menni.
2020. nov. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na tessék, és le is döntik a pozitív elméletem :D ment a zöld neked is!:)

Ilyesmi sztorik még érdekelnének, meg persze vélemények is!

2020. nov. 17. 12:04
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nem mindegy hogy család, gyerekek és munka mellett mennyi hónapot kell az iskolapadban ülni újra. Főleg ha a munkahelyed se tolerálja a tanulni vágyásodat, így szabadságra sem enged. Ráadásul az sem mindegy hogy hány alkalommal kell utazgatnom vidékről a városba. Pláne akinek még autója sincs.
2020. nov. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt amiket fent is említettek.. munka mellett sokkal nehezebb lesz megcsinálni. Meg a mi a francnak egy cukrásznak vagy pincérnek 2 évig szívni minden hülyeséggel? Ennyi erővel egyetemet is csinálhatna az adott illető.


A másik, hogy januártól lép életbe ez az új idióta rendszer. Miközben se a piaci szereplők, se senki nem tud róla semmi konkrétumot, hogy pontosan hogy is fog kinézni ez az egész. Gondolom ezt is hónapok alatt lófuttában kapta össze egy marék dilettáns bármiféle szakmai egyeztetés nélkül. Kb mindennel így megy amihez ez a kormány hozzányúl. Aztán lesz a rendszerből már a legelején egy omladozó tákolmány amit toldozgatnak foldozgatnak, utána jön megint egy új rendszer pár év múlva és kezdődik előlről. Ha egy piaci alapon működő cégben ilyen managment lenne, már rég nem lenne.. mivel az összes idiótat kib@szták volna már rég mind egy szálig.

2020. nov. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Higy miért baj, hogy megszűnik? Nekem pl. azért mert munka és család mellett lett volna lehetőség egy más irányba továbblépni. Na ezt szépen elkaszálták, mert most jogy tudjak elmenni hétköznap?
2021. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Munka és mindennapok mellett hosszú évekig képzésre jarni megoldhatatlan.

Jah én 20 évesen Nappalin végeztem egy képzést 2 éves okj.

Tesom ugyanezt ra pár évre tanfolyamon... még a jegyzetek,tananyagok is koppra ugyanazok voltak. Otthon derült ki mikor hazahozta az övét. Csak épp ők az idő rövidsége miatt tömören a lényeget vették. Semmi értelme nem volt èvekig elhúzni és most sincs csak valaki ezt kitalàlta.

2021. febr. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Fodrász vagyok 25 éve. Álló munka. Lehet jó lenne már ülni, a lábaim nagyon fájnak.

Elvégeznék egy műkörmös tanfolyamot, mert érdekel. Elöszőr magam fejlesztésére, ha jól megy kitanulnám profira magam. Mert tudom gyakorlat teszi a mestert és képezném magam. Ezt a tudást nem az alapszakma elvégzésénél kapnám meg, hanem szorgalommal, akarattal sok tanulással és gyakorlással...évek...az iskola után. Ez kb minden szakmára igaz.

Most felháborítónak találom hogy évekre betuszkolnak az iskolapadba, munka gyerekek, család melett ez így nagyon nehéz. Röhelyes is, van ahol éretségit is kérnek egy manikűr-műköröm képzéshez.

Vannak még gyorstalpaló tanfolyamok de azokkal mint kiderült, csak alkalmazotti munkaviszonyban lehet elhelyezkedni.

Ellehetetlenítik az embereket, aki annó nem jó szakmát, választott most jól megszivatják. Nem előre lendítí a tanulási vágyat ,hanem hátráltatja ez az új rendszer, és az árakat még nem is említettem. Duplája lett minden.

Köszönjük, hogy olyan emberek hoznak döntést felettünk-nekünk akik lehet életükben nem voltak hasonló szituációban.

2022. szept. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!